Mimarlar İçin 3D Tasarım Platformu Ve Sosyal Ağı SeraCad, XE Arayüzü İle Yenilendi

  7 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Zamanı verimli kullanarak üretimler yapmak pek çok tasarımcı için ortak hayaldir.Bu özellikle de işverenler için harika bir done olma özelliğini de kapsamaktadır.

  Seramiksan yıllardır seramik üzerine geliştiricilik yapan büyük bir firma.Kalebodur, Çanakkale Seramik , Bien ve benzeri firmaların da benzer girişimlerde bulunduğunu söylesek yanlışlık yapmayız.Sosyal medya kampanyaları ve çeşitli editöryal faaliyetlerle beraber pazarlamayı artırıcı çalışmaların sektörel anlamda yer bulduğunu da söyleyebiliriz.

  İşte bu yazıda Seramiksan‘ın WhiteCad yazılım firmasıyla ortak girişimi olan SeraCad‘ten bahsedeceğiz.

  Seracad, bu site üzerinden ücretsiz üyelik edinerek yine ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir program.Program sayesinde özellikle ıslak hacim mekanlarını kolay arayüzü sayesinde modelleyerek Vray destekli görselleştirme çalışmalarının sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

  Yani daha açık anlatacak olursak program banyo ve tuvalet mekanlarınızın modellenip render alarak metraj çıkarmanıza ve maliyet analizi yapmanıza olanak sağlıyor.Tüm bunları paylaşıp görüş alışverişinde bulunabileceğiniz bir portal sayesinde sosyal olarak değerlendirebiliyorsunuz.Tabi bu noktada çıkan ürünlerin seramiksan kartelasından ve fiyat küpüründen olduklarını da unutmadan ekleyelim.

  Bu arada sitede ücretsiz eğitim videoları ve pdf eğitim materyalleri de bulunmakta.

  Programın ve portalın ortak web adresinden yayın yaptığını da belirterek yazılım geliştiricinin cümleleriyle yazımıza noktayı koyalım..

  seracadSERACAD tasarım platformu, sizlerin hızlı, kaliteli ve doğru yapmanız için tasarlandı. İnteraktif yapısı, dinamik ve güncel ürün kütüphaneleri, gelişmiş güçlü ve merkezi render serverları sayesinde kısa bir süre içerisinde V-Ray® renderları elde edebilirsiniz. Sürükle bırak yöntemi ile istenilen biçimlerde özgürce karolar döşemek, 3D ürün kütüphanesi ile tefrişi tamamlamak. 2D plan ve duvar görünüşleri elde etmek, metraj ve maliyet bilgilerini excel formatında göndermek SERACAD’in işi.

   

   

  Seracad ve Vray kullanılarak yapılan 3D çalışmalardan bazıları aşağıdaki gibi.

  Kategori:
  Haber · Makale

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir