Mimaristudio Tasarımı İle Yeni Bir Büro…

  5 sene önce yazıldı. Yazar:

  Mimaristudio yeni tasarlamış olduğu projede önceki yıllarda tasarlamış olduğu Güneşli bürosundan çok daha farklı bir dizaynlar göze çarpmaktadır. Yapılan bu tasarıma göre yeni merkez İstanbul’da ki Kağıthane’de bulunan Cendere Caddesi üzerinde yer almaktadır. 12.000 m2’lik bir alana sahip olan bu yeni merkez 3 kattan oluşurken 4.00 m2’si bürolardan oluşmaktadır.

  Giriş katında ana karşılama ve güvenlik noktası bulunan büronun 1. Kattaki çalışma alanlarına asansör ya da yürüyen merdivenle ulaşılmaktadır. 1. Kata çıkıldığında ana girişi ve firmanın kimliğini vurgulayan bir giriş takı ile karşısında uzun bir banko planlanmıştır. Çalışma ve toplantı alanlarına bu bölümden geçiş yapılmaktadır.

  Satış gruplarının çalışma alanlarına planlamada öncelik verilmiştir. Farklı bölgelerde çalışmakta olan bu ekipler, onlarla ilgili bölge satış müdürleri ile yakın temasta bulunabilecek şekilde planlanmıştır. Bu düşünce ile hareket edilmiş ve tüm müdürler ekiplerin tam merkezinde yer almıştır.

  Tasarlanan büro içerisindeki diğer birimler ise bu çekirdeğin çevresinde konumlandırılmıştır. Ayrıca farklı büyüklükte kapalı ve açık olmak üzere toplantı ya da görüşme alanları da oluşturulmuştur. Bu iki mekan form ve renkleri ile birbirini tamamlaması oldukça dikkat çekmektedir.

  Büronun günün her saati işlek alanlarında içecek ve kopyalama servis noktaları düşünülmüş ve merkezde çalışan tüm elemanlarında bu servis noktalarına ulaşabilme kolaylığı sağlanmıştır. Ayrıca bu yemek ve dinlenme alanlarının tasarımı, kullanılan malzemesi ve renkleri ise oldukça dikkat çeken bölümler arasındadır.

  Büro içine yerleştirilmiş bitkiler ise kapalı ortamda ve doğal ışık ile yaşayabilen türden seçilmiştir.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir