Mimar Vs Mühendis Savaşları

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Mimar mühendis savaşları adlı kitabın 1. cildin de savaşa mimarların sebep olduğu yazılmıştır.Bütün dünyayı yöneten fizik kurallarını yalayıp yutan bir mühendisin, “o çatı öyle olmaz, böyle yap” demesi üzerine mimar kızmış  ve kendi bildiğini okumuştur.

  Çatı pat diyerek salonun ortasına düşünce mimar bozulmuş, gülmekte olan mühendisten nefret etmiştir.

  Başka bir gün ise çöp adam bile çizemeyen mühendis, mimarin çizdiği devasa yapıları görünce hasetle çatlamış, mimardan nefret etmiştir.

  Bu nefret babadan oğla, dededen toruna geçmiş ve kıskançlık kan davasına dönüşmüştür.

  Hatta ve hatta zamanla mimarin ailesinden mühendis, mühendisin ailesinden mimar çıkmaz olmuştur. Ve o günden bu yana mühendis ailesinden mimara kız, mimar ailesinden mühendise kız verilmez bu gelenek haline gelmiştir.

  Bu hikaye yıllar yıllar öncesine dayanıyor günümüz de ki tarihçiler ise mühendis mimar savaşının galibi mimar olduğu mühendisin yaptığı işlerin hesap makinası ve buna benzer programlarında yaptığı biliniyor ve mühendisler hala bir çöp adam dahi çizemiyorlar…

  Bir mimar olarak noktayı da şuraya bırakayım; Sanat ve sanatçının dostu olaraktan biz düşünürüz onlar yaparlar Descartes ne demişti düşünüyorum öyleyse varım onun için mimar düşünüyorsa mühendis vardır.

  NOT: ”yüksek ego içerir”

  Etiketler:
  Kategori:
  Makale

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya