Merak Edenler İçin ; İşte 2064 Yılında İstanbul!

  9 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Gabriele Boretti Postcards from the Future (2064) koleksiyonunda Venedik Tasarım Bienali için hazırlamış olduğu şimdi – gelecek tasvirleri oldukça dikkat çekiyor.

  Kıyamet senaryoları, doğal afetler ve insanoğlunun acımasız yanlarından esinlenerek geliştirilen bu görseller , aynı zamanda tedbir amaçlı olarak öğrencilere ve hatta bilboardlarda sunulmaya aday.

  Karpostallar sadece yaklaşan tehlikeyi göstermiyor.

  Aynı zamanda ütopik gibi duran ve düşünme yetisini çalıştıran yaklaşımlar öğretiyor.Çözüm önerileri sunarak insanların zihni-sinir projeler için vakit ayırmasını amaçlıyor.

  Yeni Cennet Bahçesi: Yeni kentsel doku yeşil alanları yutmuş durumda. Kentin içinde yeşil bir vaha yaratmak mümkün mü? Yeni Bir Katman: Doymuş eski kent dokusunun üzerine, kentlilerin ihtiyaçlarına göre gridal düzende inşa edilmiş yeni bir katman Sonra: Küresel ısınma ve buna bağlı olarak suların yükselmesi kulağa korkutucu gelse de kent için yeni imkanlar yaratabilir mi? Kesik: Büyük deprem sonrası arazi ikiye ayrılır, bağlantıyı bir destek elemanı sayesinde kurabiliriz

  Mimari fikirler ve yeniliklere açık olanlar için parlak öneriler sunan bu çalışmalar, sanatçı için adeta bir milat olmuş.Görsel hafızasını yorum gücüyle birleştirerek dinamik bir duruş sergilediğinden, başka şehirlerimizin de benzer önerilere muhtaç olduğu kesin.

  Kategori:
  Haber · Sanatsal

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya