Manzarası Değişebilen Ev!

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Evinizin manzarasından çok çabuk sıkılıp zaman zaman değiştirmek gibi bir düşünceye kapılıyorsanız Tiny house’lar yani Mikro evler tam da size göre bir yapı. Bu mikro evler, oldukça küçük. 10 m2 ile 30 m2 arasında değişen büyüklüğe sahip bu mikro evler, ister tekerlekli iste sabit olarak inşa edilebilen yapılardır. Bu mikro evler her türlü şekil, boyut ve form da olabilirler.

  Hem bir ev konforunu sunan ve aynı zamanda hem de istediğiniz yere istediğiniz an kaçmak için kullanabileceğiniz mobil ev ya da karavan olarak çok fazla bir seçeneğiniz maalesef ki bulunmuyor. İşte Vista tam da bunları sağlayabilecek modellerden birisi olarak ön plana çıkıyor.

  Escape Homes bu ihtiyaçlara cevap verebilecek farklı farklı modellerde karavan ile tiny house üretmekte olan bir Amerikan firması. Vista ise bu Amerikan firmasının son ürettikleri tiny house. Mikro evin camları kendine göre oldukça büyük. Camların büyüklüğü küçük olan evi olduğundan büyük gösteriyor. Mikro evde iseniz bir yatağa ya da divana rahatça uzanıp, bir yandan çayınızı içip, muhteşem manzarayı izleyebilirsiniz.

  Vista şimdiye kadar bildiğimiz sıradan bir karavan değil, oldukça donanımlı bir yapıya sahip. Güneş paneli sistemi olduğu gibi, lityum pil enerji depolamasıda mevcut. Composting tuvalet, oluşmuş olan gri suyun sulama amacı ile yeniden kullanılması gibi bir özelliği var. Böylece şebekeden bağımsız olarak kendi kendine yetebilecek yenilikçi ve aynı zamanda yeşil bir mobil ev.

  Kategori:
  Sanatsal · Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya