Bu Mağaza Dev Bir Fener Gibi Çevresini Aydınlatıyor!

  7 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Ginza’ da bulunan Louis Vuitton Matsuya mağazası akşamları ışık saçıyor. Güneş battıktan hemen sonra inanılmaz bir şekilde değişiklik geçiren Louis Vuitton Matsuya mağazası Tokyo’nun meşhur alışveriş yerlerinin içinde yer alıyor. Mağaza diğer mağazaların içinde kelimenin tam anlamı ile devasa bir fener gibi görünüyor.

  Japon mimar olan Jun Aoki tarafından tasarlanmış olan mağazanın cephesinde yüzlerce LED ışık bulunuyor ve bu ışıklarla süslenmiş Danier Canvas desenli ince bir kaplama ile kaplanmış durumda.

  Binanın cephesi dıştan çok katmanlı gibi görünüyor ama sadece iki katmandan oluşmuş ve bu katmanlar 5 mm. kalınlığında ki modüler alüminyum yapıdaki panellerden oluşmuş. Cephe üzerindeki yıldız şekilleri 5 farklı ölçüde üretilmiş ve bunlarla binanın cephesi kaplanmış. Panellerin arka tarafına gizlenmiş olan LED lambalar yandığında binanın cephesi 3 boyutlu bir görüntü haline geliyor ve bu lambalar aynı zamanda da enerji tasarrufu sağlıyor.

  Yenilikçi LV cephe malzemesi düşük teknoloji ile üretilmiş olan ve ışığı oldukça kuvvetli bir şekilde yansıtabilme ya da geçirebilme özelliklerine sahiptir. Mağazanın bu özel tasarım cephesi gece oldukça farklı görünürken, gündüz ise inişli çıkışlı görüntüsü ile muhteşem bir tasarım olarak göze çarpmadır.

  Binanın yenilenirken, en önemli ve değişmez detay cepheye uygulanacak olan malzemelerin 24 cm’den ince olmaması gerekiyordu ve 40 kg/m2’yi de geçmemeliydi.

  Tasarımcı olan Aoki, Hong-Kong’ta Louis Vuitton markasının ve New York’ta da 8 tane mağazanın daha tasarımını yapmış.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya