Madrid’deki Tarihi Bina Restore Ediliyor

  5 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Madrid’de bulunan Prado Müzesinin kampüsüne ek olarak, tarihi Realms Salon’unu tekrar canlandırmak ve bunun yanında yenilemek amacı ile düzenlenmiş olan uluslararası yarışmayı Foster + Partners ile Rubio Arquitectura, kazandılar. 17. yüzyıldan kalma olan Buen Retiro Sarayı zamanından kalmış olan birkaç yapıdan birisi olan Realms Salonu bulunduğu şehirde özel bir tarihi önem taşımakta.

  Düzenlenen yarışmanın asıl amacı, Palacio del Buen Retiro’da bulunan Realms Hall’u yeniden restore etmek ve Prado’da yapılacak kalıcı ya da geçici sergiler açmak için ilave bir alan yaratmaktı. Yarışmayı kazanan tasarım, yapılan tüm bu işlere ek olarak, Prado’yu oluşturmakta olan çeşitli yapıları kamusal alanlar ile yeraltı bağlantılarıyla buluşturup kent açısından yeni bir kamusal odak yaratmakta.

  Realms Hall’un hem ihtişamlı hem de karmaşık olan iç mekanları yeniden restore edilirken, açılmış olan cephe, doğal gün ışığının ve manzaranın mekanın içlerine kadar girmesine müsaade ediyor. Açılan bu cepheler, tarihi olan binayı, yeni meydan ve teras kafeleriyle bağlantılı olan daha geçirgen ve halka açık bir yapı haline dönüştürüyor.

  Tasarlanan proje, binanın müze tarafını olabildiğince güzel bir şekilde kullanıyor ve güney yönünde geniş bir giriş atriyumu yaratıp bu alanı da yarı açık ve dışa geçirgen bir hale getiriyor.

  Museo del Prado Kampüsüne eklenen Realms Hall, 2019’daki yapılacak 200. yıldönümü kutlamalarının da bir parçasını oluşturacağı görülüyor.

  Etiketler:
  · · · · ·
  Kategori:
  Haber · Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya