Luca Curci Mimarlık : Organik Şehirler

  3 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Proje Organik Kentler kavramına dayanan yenilikçi bir tasarımla Basra Körfezi silüetinin simgesi olarak Luca Curci mimarlık tarafıdan tasarlandı.

  Organik yapılar, alışveriş hayatını ve sosyal hayatı olan kültürel mekanları ile konut öğelerini birimlerle birleştirerek yeni megalopolis’in bir parçası haline gelir. Amaç, insanların yaşayabilecekleri, karşılaşabilecekleri, öğrenebilecekleri, çalışabilecekleri, sosyalleştirebilecekleri ve yeni karma kültürler oluşturabileceği ortak bir yer oluşturmaktır.

  Proje iki grup halinde organize edilir: yeryüzündeki organik binalar ve denizdeki “aylar”. Hepsi birbirine bağlıdır ve birbirlerine yollar, parklar ve koşu caddeleri ile bağlanırlar. Yerdeki topluluklar fütüristiktir ve organik şekillere sahiptir. Denizdeki “aylar” üç kısma ayrılmıştır: küçük olanlar, denizden ve havadan özel bir yaklaşımla özel konutlardır. Ortadaki “aylar”, deniz, yol ve hava ile ulaşılabilen otellerdir. En büyük “ay” lar konut, otel ve özel daire.

  Denize yakın binaların bir araya gelmesi, çöl sahasında yaşamak için tasarlanmış şekillerdir, çünkü bunlar üzerinde gerçekleşebilirler. Fikir, güneşin ve rüzgârın beraber her türlü doğal elementle denize yakın yaşayabilen doğa yapılarından başlar. Çağdaş metropolün geleceği ve evrimi olarak var olurlar.

  LUCA CURCI MİMARLIK
  Corso Vittorio Emanuele II, 33
  70122 Bari – İtalya
  T +39.0805234018
  M +39.3387574098
  lucacurci@lucurci.com
  www.lucacurci.com

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya