Londra’da Bir Fotoğraf Sanatçısının Evi

  11 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Biz mimarları en çok zorlayan işverenler genellikle yine sanatçı kişiliklerdir.Sebebi her zaman olduğundan daha efektif işlere imza atmak isteyen tasarımcının, muhteşem bir beyin yorgunluğu yaşayarak ”nasıl daha iyisini yaparım?”  sorusuna hiç olmadığı kadar daha kaliteli cevaplar verebilme arzusudur..

  Fotoğrafçılık mimarlıkla o kadar yakından ilgili ve o kadar bağlantılı ki bu iki branşın sentezinden de ancak bu denli kaliteli ve dikkat çekici bir mekan doğabilirdi..

  Sizi bilmem ama ben gerçekten çok beğendim..Özellikle tablo havası katılmak istenen köşe mekanlar , ıslak hacimler ve kaplama malzemeleri bir sanatçının helede bir fotoğrafçılıkla uğraşan bir insanın rahat yaşayabileceği bir mekan haline gelmiş..

  Mimarın yaptığı işi başka insanlara referans gösterebilecek şekilde sunması ve anlatabilmesi için bolca fotoğraf çekebilmesi gerekmektedir.Bu evi tasarlayan Mimar Thomas Grimm bu konuda da pek zorlanmışa benzemiyor..Açıkçası mimari fotoğrafçılık alanına da hitap edecek bir fotoğraf çalışması portfolyosu oluşturabilmesi bakımından ev sahibi de çok şanslı 🙂

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya