Kum Tepeciklerinden Esinlenilen Otel!

  7 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Avustralya’da kum tepeciklerinden ilham alınarak Elements of Bryon oteli inşa edilmiş. Bu otelin tasarımı Shane Thompson Architects tarafından yapılmış.

  Bu otel sahilden 2 km. kadar iç kısma konumlanmış. Ayrıca % 10 oranında yapılaşma oranı ile çevre dostu otellerden biri olarak biliniyor. Yapılan bu proje etrafında bulunan yağmur ormanlarına, çevredeki doğal göllere ve vahşi yaşama karşı saygılı olarak tasarlanmış bir projedir.

  Otel 94 tane villa ve 3 ana binadan oluşuyor. Organik mimari görüntüsü olan otel adeta doğanın bir parçası olduğu izlenimi veriyor. Villalar yerden kopuk olarak inşa edilmiş izlenimi veriyor. Oldukça ilginç bir görüntü sergileyen otel böylece villalar ağaçların arasında kaybolmuş gibi görünüyor.

  Villalardan oluşan otel yapay bir gölün etrafına yerleştirilmiş. Otelin renk seçimlerinde, uygulanan modellerde, yapısında, dokularda ve bitiş kısımlarında hem kırsal hem de geleneksel detaylar, modern mimari yapılarında olan çizgiler ile bir bütün haline getirilmiş. 94 villa ve 3 ana binadan oluşan otelin ana binasının olduğu bölümde merkeze yüzme havuzu ve güneşlenme terası yapılmış.

  Otelin yüzme havuzu üzerine farklı tasarımlar yapılarak dikkat çekilmiş ve gelen ziyaretçilerin oldukça beğenisini kazanmış. Su üzerine hamak şeklinde yapılan yatak insanları dinlemenin odak noktasına çağırıyor gibi duruyor.

  Mevcut olan peyzajın bakım ile sulama ihtiyaçları azaltılmış ve 65.000 kadar yeni ağaç ve bitki dikilmiş. Böylece daha fazla zengin bir yeşil ortam elde edilmiş.

  Etiketler:
  · · · ·
  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya