Kristalden İlham Alan Yaşam Merkezi

  19 saniye önce yazıldı. Yazar:

  Dünyanın en büyük şirketlerinden bir olan Siemens’in, sürdürülebilir bir kentsel yaşam ve gelişmelerle ilgili olarak yapılacak tartışmalar için, Londra’da oluşturmuş olduğu küresel bağlantı merkezi Crystal, yapısal tasarımı ile oldukça etkileyici ve çarpıcı görünmektedir. Ayrıca bu bina bugüne kadar insanların yaptırmış olduğu en yeşil binalardan birisidir.

  Bu ikonik sürdürülebilir bina ödüllü mimarlardan olan Wilkinson Eyre tarafından tasarlandı. ikonik sürdürülebilir bina, tasarlanırken kristalin birçok yönünden ilham alınmış. Bina, konferans salonları, toplantı salonları ve ofis alanları olmak üzere farklı iç mekanlar oluşturuyor.

  Crystal bina, gün boyu tamamen doğal gün ışığını kullanır ve ayrıca elektriğini de fotovoltaik güneş panellerinden alır. Gün ışığına bağlı olarak açılan veya kapanan mevcut LED ile floresan ışıkların entegrasyonundan oluşmakta olan akıllı aydınlatma teknolojisini kullanmaktadır.

  Bina, yağmur suyunu toplayan ve arıtan, siyah suyun arıtılarak geri dönüşümünü sağlayan, solar ısıtma ile otomatik bina yönetim sistemlerini içine alan ve kendi enerjisini kendi üretmek amacı ile güneş enerjisi ile toprak kaynaklı ısı pompası kullanmakta olan tamamen sürdürülebilir bir yapı konumundadır.

  Crystal yapı, sergi salonları, konferans salonları, teknoloji ve inovasyon merkezlerinden oluşmakta olan ekolojik yapı, yenilikçi mimari ve teknolojisi ile dünyanın en sürdürülebilir binalarından biri olmaktadır ve bu bina en yüksek uluslararası sürdürülebilirlik sertifikalarını, BREEAM Outstanding ile LEED Platinum akreditasyonlarını elde etmiştir.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir