Köşe Koltuk Takımları ile Kullanışlı ve Konforlu Alanlar Yaratın

  2 sene önce yazıldı. Yazar:

  Koltuk takımları arayışınıza son verecek çeşit çeşit ve rengarenk modeller İder Mobilya’da sizleri bekliyor. Salonlarınıza, teraslarınıza ve oturma odalarınıza yerleştirebileceğiniz koltuklarla hem rahatlığı hem de estetiği evinize getirebilirsiniz. Klasik koltuk takımlarından sıkılanlar ve dar alanlarda bile yenilikçi ve modern tarzda ürünler görmek isteyenlerdenseniz, köşe koltuk ürünleri ile alanları kullanışlı hale getirebilirsiniz.

  İşte mekanlarınıza yeni bir soluk getirecek köşe takımlarının avantajları…

  Koltuk Takımları Salonunuzu Güzelleştirir

  Köşeli koltuklar, geniş salonlarda ayrı alanlar yaratmak veya küçük alanlarda oturma köşeleri oluşturmak için en doğru alternatiftir. Modern tarzları ile hem koltuk hem de zaman zaman yatak olarak kullanabileceğiniz geniş koltuklar salonunuzu güzelleştirir, kullanışlı hale getirir. Mutfakta, oturma odasında veya salonda kullanacağınız L koltukların en büyük avantajı, alanları daha geniş göstermesidir. Eğer koltukları şömine veya televizyon karşısına yerleştirerek özel alanlar oluşturmak istiyorsanız, köşe koltuk takımları arasından U şeklinde olanları da tercih edebilirsiniz. U koltuklar; koyu sohbetler, şömine keyfi ve televizyon seyri için daha izole alanlar oluşturabilir, kalabalık ailelerin yüz yüze oturması için uygun alanlar hazırlayabilir.

  Köşe Koltuk ile Daha Çok Yastık Daha Çok Keyif

  Köşe takımlar modern tarzları ile neredeyse her dekorasyona uyum sağlar. Koltukların tarzını yenilemek, ara ara değişiklik yapmak için yastıklardan faydalanabilirsiniz. Geniş alanlı koltuk takımları üzerine renkli, desenli, büyük veya küçük yastıklar, minderler atarak keyfi katlamak mümkündür. Koltuk üzerine yerleştirilen ahşap sehpa servisleri veya modüler kol kolçakları da koltuğun bir anda farklı bir görünüme ulaşmasına yardımcı olabilir. Köşe koltuk modelleri modüler özelliklidir. Parçaların yerini değiştirerek koltuğun modelini yenileyebilirsiniz. Koltuğun bir kanadığını oluşturan parça çıkarılarak puf olarak da konumlandırılabilir. Yastıklar ve koltuğun döşeme rengi arasında oluşacak kontrast da sizi tarz görünüme bir adım daha yaklaştırabilir. Köşe takımların en büyük avantajlarından biri de yaratıcılığınızı kullanmanıza izin vermesidir. Koltuğunuza farklı görünümler kazandırabilir, odanızı dilediğiniz her an ufak değişikliklerle yenileyebilirsiniz.

  Koltuklar, Aksesuarlarla Barışmak İçin Fırsat Sunar  

  Köşe koltukların en iyi tamamlayıcısı aksesuarlardır. Uzun lambaderler, büyük koltuk örtüleri, şallar veya televizyon battaniyeleri L koltukları tamamlar. Koltuğun yanına yerleştirilebilecek sehpalar veya minderler de oda dekorasyonuna farklı bir hava katmaya yardımcı olur. Koyu renk bir koltuğa canlılık katmak için krem renginde bir şal, alçak tavanlar için uzun bir lambader veya çok sade bir oturma odası için desenli bir yer minderi ile koltuğu başrole alabilirsiniz. Diğer koltuk takımları birden çok ayrı parçadan oluştuğu için onları yerleştirmek çok daha zordur. Oysa L koltukları dar odalara bile rahatlıkla koyabilir, karşıdaki duvarı TV ünitesi ile değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz koltuğun uzun kısmına ayaklarınızı uzatabilir, seyir keyfi yaşayabilirsiniz. Dilerseniz kahvenizi koltukta rahatlıkla oturarak içebilir, misafirlerinizi ağırlarken kısıtlı alanda bile dekorasyonda nasıl harikalar yarattığınızı gözler önüne serebilirsiniz. Koltuk önüne sereceğiniz küçük bir halı veya kilim de odayı kusursuzlaştırmaya yetecektir.

  Koltuk takımları seçerken odanın ölçüsünü, hayalinizdeki dekorasyonu, duvar rengini, koltuk kollarının kaplayacağı ölçüleri ve var olan aksesuarlarınızı göz önüne almalısınız. Koltuğun modüler özelliğinin olması ise size olası bir ev değişikliğinde avantaj sağlayabilir. Tüm bu özellikleri dikkate aldıktan ve ihtiyaçlarınızı değerlendirdikten sonra, son kararı koltuk takımları fiyatlarını baz alarak verebilirsiniz. Siz de her zevke, gereksinime ve bütçeye uygun koltuk takımlarını İder Mobilya’da bir arada bulabilirsiniz. İder Mobilya’nın şık ürün modellerine göz atarak hemen sipariş verin, hayallerinizi süsleyen eve bir adım daha yaklaşın.

  Kategori:
  Salon

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir