Konteynerlerden Ev!

  7 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Son yıllarda yapılan ilginç tasarımlar bir hayli dikkat çekiyor. Bunlardan biri de nakliye konteynerlerinden olanı. Bu tasarımda nakliye konteynerlerinin kullanılmasındaki ana sebepler, onların geri dönüşümlü olması su geçirmezliğinin bulunması ve yangına dayanıklı olmaları. Bu özellikler onları mükemmel bir yapı malzemesi olarak kullanılmasını sağlıyor. Bunlarla birlikte gittikçe mimari bakımdan kalıcı yapı elemanı haline gelmekte olan nakliye konteynerlerini bina yapımında kullanılması hem maliyeti azaltıyor hem de inşaat süresini oldukça kısaltıyor.

  Nakliye konteynerlerinin üst üste konulması ile oluşturulan bu yapı bir Fransız mimarlık ofisi olan 2A Design tasarlamış. Bu düşük maliyetli ev küçük bir arsaya konumlandırılabiliyor. Nakliye konteynerlerinden yapı Fransa’da bulunan Rennes yakınlarındaki bir köye yapılmış. Flying Box adı verine bu beyaz ev, tamamen dönüştürülen nakliye konteynerleriyle inşa edilmiştir.

  Flying Box evi, önce fabrika ortamında prefabrik olarak yapıldı ve arsaya taşınarak inşaatı yaklaşık olarak üç ay içinde bitti. Bulunduğu arsanın imar durumuna göre tam uyan boyutlara sahip olan konteyner modülleri üst üste getirilerek tasarlanmış ve 3 katlı asimetrik olan evin her bir katı 100 m2 den oluşmakta.

  Küçük bir arsa üzerinde, istenen tüm ihtiyaç programının sağlanmış olduğu Flying Box evin zemin katı, giriş, garaj, dikiş odası ve çamaşır odasından oluşuyor. 1. Katta ise salon, mutfak, 2 yatak odası ve yemek odası bulunuyor. Son katta ise çatı bahçesine açılmakta olan ebeveyn yatak odası var.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya