Konteyner Görünümlü Dev Bir Konaklama Tesisi

  10 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Bir tasarımı güzel kılan şey nedir?.Daha doğrusu ‘güzel’den anladığımız şey nedir?.Tüm bu sorular elbette kişiden kişiye değişen ve değişebilen cevaplar elbette.

  Ancak genel geçer kurallar ve yorumlanabilir şeylerde vardır.Bu sanatın her dalı için geçerlidir.Mimari için de öyle..

  Bazen ikonik ve son derece modern bir yapı bu güzellik kavramının altını doldurabiliyor iken bazen de yüzyılların eskitemediği yapılar güzel dememiz için kendini gösterebiliyor.İdeolojiden ve siyasetten uzak görüşlerin tamamı eleştirilmeye açıktır.Bu ikisini tenzih etmemin sebebi ise şüphesiz birilerine birşeylere ikna etmek çabası olmaması..Yani tasarımlar için de kısmen durum böyle ama en azından o kadar değil.

  Konumuza geri dönecek olursak ,  Savioz Fabrizzi Mimarlar tarafından tasarlanan bu yapı konteyner görünümlü tipik bir konaklama tesisi projesi.

  Farklılığı cephe kaplamasından tutun , iç mekan ahşap örgülerine kadar kendini hissettiriyor.Yapıldığı bölge itibari ile inşası epeyce zor olan bir topoğrafyada bulunan tasarım, prekast sistem olarak kurgulanmış olup neredeyse tüm parçaları helikopterler ile yerinde montajlanarak tamamlanmıştır.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya