Koçtaş Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması Kazananları Açıklandı

6 sene önce yazıldı. Yazar:

Bu yıl beşinci kez düzenlenen Koçtaş Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması ödül töreninde dereceye giren projeler açıklandı.

Koçtaş’ın, geleceğin mimarlarının, iç mimarlarının ve endüstri ürünleri tasarımcılarının kişisel gelişimlerine ve sektörün büyümesine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması’nın ödül töreni, Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu ev sahipliğinde gerçekleşti.

Alp Önder Özpamukçu, sektör lideri Koçtaş’ın, gençlerle el ele yürümeyi sektöre ve topluma hizmet olarak gördüğünü kaydetti.

Koç Holding A.Ş. Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu ise ödül töreninde yaptığı konuşmasında Koçtaş mağazalarında 40 bine yakın ürün çeşidinin yer almasının önemini vurgularken; perakendecilikte ürünlerin fonksiyonelliği ile ihtiyacı tam karşılaması ve aynı zamanda rengiyle, tarzıyla tüketicinin kalbine de dokunması gerektiğini ifade etti.

Her yıl daha da yoğun ilgi ile karşılanan yarışmaya, başta İstanbul olmak üzere, Trabzon, Konya, İzmir, Kocaeli, Bursa ve Ankara gibi Türkiye’nin dört bir yanındaki şehirlerden üniversite öğrencileri başvuruda bulundu. Mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı bölümlerinde okuyan öğrenciler tarafından geliştirilen “Yatma mekânı ve buradaki saklama ihtiyacını karşılayan elemanların tasarımı” konusundaki projeler jüri üyeleri tarafında titizlikle değerlendirildi.

Kategori:
Haber

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir