Klima Ve Çanak Anten Üzerine Önemli Bir Yazı!

  7 sene önce yazıldı. Yazar:

  Mimari kirliliklerin şehirler için en acımasız kent katliamcısı olduğunu biliriz.Klimalar, çanak antenler ve daha fazla görüntü kirliliği elemanı mimarimizin önüne geçiyor.Kalabalık, kaos oluşturan bir görüntü kenti de geçtik, mahalleler için bile en iğrenç öğeler haline geliyor.

  Sabah yazarlarından Mevlüt Tezel bu konuyla ilgili güzel bir makale yazmış.

  Parası olan olmayan herkesin müteahhit olduğu ve herkesin kafasına göre bina diktiği Türkiye, mimari açıdan zevksizlik abidesi bir ülke.
  Mimar Sinan gibi büyük dehalar yetiştirmiş, mimaride medeniyete öncülük etmiş atalarımıza hiç yakışmayan, bitişik nizam evlerde oturuyoruz ne yazık ki.
  Bir de bu çirkin binalara herkes kafasına göre klima ve çanak anten takınca, şehirlerimizin görüntüsü daha da kötü oluyor. Hadi binalar yapılmış bir kere, kötü de olsa yıkmak zor; bari klima ve çanak antende bir standarda kavuşsak. Teknoloji gelişti; tek bir çanak antenle tüm bina TV seyredebiliyor. Ne gerek var her binaya 5-10 çanak anteni takmaya? Klima kirliliğine çözüm olarak da, yeni yapılan binalarda ortak havalandırma sistemi kurulmalı.

  Herkesin müteahhit olduğu cümlesi gerçekten tam da yerinde bir tespit.Medeniyete öncülük etmiş Atalarımızın böyle bir nesil yetiştirmesini de eleştiren yazı üzerinde düşünülmesi gereken noktalara değiniyor.Yazının devamını okumanızı da tavsiye ederim..

  Yazının tamamı için : http://www.sabah.com.tr/yazarlar/gunaydin/sb-mevlut_tezel/2014/12/22/klima-ve-canak-anten-kirliligi
  Kategori:
  Haber

  tarafından yorumlandı Klima Ve Çanak Anten Üzerine Önemli Bir Yazı!

  • bu fotoğraf nerede ne zaman çekildi

   ramazan 9 Ağustos 2018 13:03

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir