Kızlı Erkekli Mimarlık Ofislerinin Hali Ne Olacak Peki?

7 sene önce yazıldı. Yazar:

Yani kaç gündür gündemde dolaşıp duran haberlerin , kız-erkek muhabbetlerinin ardı arkası kesilmek bilmiyor.Siyasi karakterlerin kırdığı potlar , hadlerine düşmeyen yaklaşımlar ve sosyal medyadaki yansımaları oldukça ilgi çekici cinsten 🙂 .Özellikle twitter üzerindeki paylaşımlar ve sosyal medyada ”kızlı erkekli” kalma , oturma – kalkma muhabbetleri gerçekten gırla gidiyor.

Mimarlık ofislerindeki karma çalışma süreci bundan nasıl etkilenecek acaba?.Bu gibi soruları sürekli soracağız heralde..Ülkemizde herkesin herşeyi konuştuğunu düşünürsek, yeni doğan her yeni bir günün yeni bir yasayla gelip gelmeyeceğini kestirmek pek mümkün olamayabiliyor.

images

 

 

 

 

 

 

Bir mimarlık ofisinde çalışan mimarların, bayan-erkek olma / olmama durumu üzerine bir değerlendirme yapacak olursak sonuçların pekte istenmeyecek yerlere bizleri götürmesinden doğrusu şüphe duymaktayım 🙂

Belirli kısıtlamaların aslında daha büyük yanlışlara gebe olabileceğini de belirterek aşağıdaki soruları bu konu ile ilgili gerekli düşünce organlarına duyurmak isterim..Ve cevapları için gerçekten şaşırtıcı yanıtların verilebileceğini düşünerek hiç bu işe bulaşmasam mı diye de düşünmüyor değilim 🙂

– Bu tür denetimlerin belirli bir yaşam biçimini dayatmaya yönelik olduğu yönündeki eleştirilerin gerçeklik payı nedir?

– Üniversite öğrencilerinin anne-babaları çocuklarını yeterince kontrol etmiyor mu? Hükümet anne-babalardan daha iyi bir şekilde mi çocuklarını kontrol edebilecek?

– Yasalar karşısında 18 yaş ve üzerindeki bireyler yetişkin ve dolayısıyla doğruyu-yanlışı ayırt etme kabiliyeti olan insanlar değiller midir?

Kategori:
Haber

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Medya