Kırmızı Mutfak Dolabı Modelleri

3 sene önce yazıldı. Yazar:

Kırmızı en sıcak renktir. Kırmızı rengi mutluluğu temsil eder ve iştah açar. Bu yüzden kırmızı rengini gıda firmaları oldukça kullanır. Aynı zamanda kırmızı fiziksel anlamda hareketliliği, dinamikliği, coşkuyu, gençliği; duygusal anlamda ise azmi, kararlılığı, aşkı, samimiyeti, şehveti temsil eder. Kırmızı rengi insana canlılık kazandırır. Kırmızı renk gücün ve azmin simgesidir ve insanı harekete geçirir. İnsana coşku ve mutluluk katar kırmızı, çalışkanlığa teşvik eder. Kırmızı renk aynı zamanda yeme arzusunu arttırmaktadır. Birçok gıda şirketinin ve fast-food dükkanlarının logosu kırmızıdır çünkü kırmızı kolay fark edilir ve kendine çeker.

Mutfak dolaplarınızı kırmızı yaptırdığınız zaman mutfağınızın tamamını kırmızıya uyacak şekilde tasarlamanız gereklidir. Kırmızıya uyan ve mutfakta oldukça asil duran siyahı kırmızıyla kombinleyebiliriz. Mutfak dolaplarımızın kırmızı olması demek insanların mutfağa girip girip acıkacağı demek. Hazır mıyız sürekli yemek yapmaya? Hazırız tabii ki. Ayrıca kırmızı mutfak dolapları yaptırdığımız zaman mutfak araç gereçlerimizin de kırmızı ya da kırmızıyla rahatça kombinleyebileceğimiz bir renk olması gerekir bunu unutmuyoruz çünkü renk uyumu oldukça önemlidir.
Mutfak dolabı modellerine baktığımızda renk olan başı çeken tabii ki beyaz ve tonları. Bunu her renge uyum sağlamasına ve kir tutmamasına bağlıyoruz. Fakat kırmızı ve tonlarının da beyazdan aşağı kalır yeri yok. En az beyaz kadar kullanılan kırmızı renk mutfak dolapları genelde siyah masa siyah bar sandalyeleriyle kombinlendiğinde mutfağınız oldukça modern gözüküyor.
Aşkın rengi olan kırmızıyı mutfak dolaplarında kullanarak yemek yapmaya aşık olduğunuzu belli ediyor olabilirsiniz.

Kategori:
Dekorasyon · Mutfak

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Medya