Kendi Evleri İle Katıldıkları Yarışmadan Birinci Oldular

  7 sene önce yazıldı. Yazar:

  Mimarların kendi evleri her zaman merak konusu olmuştur ve olmaya da devam edecektir.Çünkü hani çok meşhur bir laf vardır : ” aslan yattığı yerden belli olur!” diye..İşte o misal insanlar mimarların evlerini özellikle de iç mimari anlamında çalışmalar yapanların evlerini hep merak etmiştir.

  Bazı meslektaşlarımızın ofislerini ziyaret edenler dağınıklığından , hatta kirliliğinden söz etseler de mimarların her zaman renkli kişiliklerinden kaynaklanan anlık problemler olduğunu düşününce bu durumu göz ardı etmeleri söz konusudur.

  İşte yukarıda anlattıklarımın parelelinde bir olay  International Property Awards (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) yarışmasına bir Türk mimarın katılımıyla gerçekleşti.Yarışmaya kendi evlerinin tasarımı ve dekorasyonu ile katılan mimarlar , yarışmadan ödülle döndüler..

  Ödülleri İngiliz Parlamentosu Lordlar Kamarası Başkan Vekili Rab Bates’in verdiği özel gecede, kazananlar uluslararası platformda “Yüksek Övgüye Değer” ve “Beş Yıldızlı” olarak da ilan edildi.

   

      Koray Yavuzer Mimarlık’ın kurucuları Koray & Tuba Yavuzer çifti, “Uluslararası Konut ve Ticari Mülkiyet” alanında Dünyanın en önemli yarışması olan International Property Awards’e kendi evleri ile katıldılar.

  Bölgelere göre yapılan değerlendirmeler sonucu ödüllerin sahiplerine kavuştuğu International Property Awards’ün 2013 Avrupa Gayrimenkul alanındaki “En İyi İç Tasarım” ödülünü alan Koray – Tuba Yavuzer çiftinin kendi tasarladıkları evleri oldu.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir