Katamaran Dairelerden Oluşan Yüzer Otel!

  1 sene önce yazıldı. Yazar:

  Sırp tasarım ofisi Salt & Water, tüm tasarımlarını neredeyse yüzer mimari, yüzer evler ile yatlar için, yenilikçi, yeşil tasarımlar yapmak üzere odaklanmış bir firma. Sırp tasarım ofisi, birbirine bağlı deniz taşıtlarından oluşan yeni yüzer oteli ile nehir ve göl gibi iç sularda çevreye minimum etki ederek turizmi çok daha fazla teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

  Küçük ve yüzer katamaranlardan yani birbirine bağlı olan 2 tane deniz taşıtlarından oluşmuş olan otel, çevre dostudur. Doğal ve çevreye zarar vermeyen bu yüzer oteller turizm için de mükemmel bir seçenek ve çözüm oluşturmaktadır. Otel içinde resepsiyon ve ofisler bulunurken, ayrıca yüzer otelde diğer otellerde bulunan tüm konfor mevcut. Bu otellerde restoran ve kafesi de içinde olarak 2 tane birine bağlı deniz taşıtlarından oluşuyor ve su üzerinde çok sayıda bulunuyor.

  Ayrıca birleşen bu deniz taşıtlarında salon, yatak odası ile birlikte banyo ve mutfak bulunuyor. Birbirine bileşmiş 2 deniz taşıtından oluşmuş olan bu yüzer otel, misafirlerini iskeleden alarak su üzerinde hareket ediyor ve onlara tatillerini geçirmek için en güzel yerleri seçmelerine olanak tanıyor.

  Bu birbirlerine birleşik olarak duran deniz taşıtlarının ön kısımları tamamen camdan tasarlanmış. Otel su üzerinde acele etmeden yavaş yavaş giderek çevredeki doğa manzarasını misafirlere kesintisiz olarak seyrettirmiş oluyor.

  Sırp tasarım ofisi olan Salt & Water 2015 Milenyum Yat Tasarım Ödülü’nü bu tasarımı ile kazandı.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir