Kargo İle Gelen Ev!

  4 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  İnanılması güç ama artık internetten verilen siparişlerin içine bir ev de ekleyebileceksiniz. İnternet üzerinde bir ev sipariş edeceksiniz ve paketiniz kapınıza kadar gelecek. Gelen paket içinden çıkanları da bir matkap ve bir çekiç yardımı ile bir araya getirip mikro evinizi hemen yapacaksınız.

  Tüm bunlar hayal gibi gelse de artık gerçek. Avustralya’lı bir şirket olan Big World Homes, modüler ve paketlenmiş bir mikro ev (tiny home) tasarladı.

  Tiny Home ısı ve su geçirmez entegre panellerden oluşuyor. Ayrıca 13 metrekare alana sahip olan bu evler yer sıkıntısını da ortadan kaldırıyor. Ama sadece bu büyüklükte değil daha büyük ya da daha küçük yapılabilme özelliğine de sahip.

  Big World Homes şirketi, elektrik ihtiyacı için, Rainbow Power Company ile işbirliği yaptı. Unique Caravan Conversion adlı grup evin içine hem gazlı hem de elektrikli ocak, çamaşır makinesi yerleştirmiş.

  Bu evlerin oturma odası, yatak, banyo ve mutfağı bulunuyor. Tiny House, elektrik ihityacını güneş panellerinden karşılarken, suyu da yağmur suyu tankından alıyor.

  Tiny Home tek kişi kurabiliyor. Fakat kolaylıkla bitirmek ve daha çabuk olması açısından 3-4 kişinin beraber monte etmesi olacaktır.

  Big World Homes adlı şirket 30 Eylül ile 3 Ekim arasında yapılmış olan Sydney Mimarlık Festivali’nde bu evlerden birini inşa etti ve izleyenlere detaylı olarak tanıttı. Artık insanların bu tip evlere karşı ilgileri oldukça yoğun olduğu gözleniyor.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya