Kanlıca – Çubuklu Sahil Yolu İlk Etabı Kullanıma Açıldı…

  7 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  2015 yılında inşaatına başlanmış olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Beykoz Belediyesi’nin ortak olarak yürütmüş olduğu sahil genişletme çalışmalarının ilk etabı tamamlandı. Tamamlanmış olan kısım halkın kullanımına açıldı.

  Çubuklu-Kanlıca sahil yolu projesi 2015 yılında başlamıştı. Çalışmaların hala devam ettiği projenin bir bölümü ise tamamlanarak halkın kullanımına açıldı. Yeni genişletilen yol 10 metre genişliğinde ve bin 300 metre uzunluğunda bulunuyor.

  Tamamlanıp halka açılan projenin ilk etabında yürüyüş yapanlar ile balık tutanların birbirlerini rahatsız etmemeleri için özel balık tutma alanları bulunuyor. Boğaza kazıklar üzerine yapılmış yolda bisiklet ve yürüyüş yolu da bulunuyor.

  Uygulanan Çubuklu-Kanlıca sahil yolu projesi ilk etabının bitmesinin ardından 2. Etabı yapımına başlandı. Bu etapta ise Boğaza kazıklar üzerine yapılmış yaya yolu Paşabahçe’ye kadar uzanacak ve yolun uzunluğu 3 kilometreyi geçecek. Ayrıca proje kapsamında yüzer marinaların da yapılacağı öğrenildi.

  Projenin tümü tamamlandığında denize doğru 10 metre genişlemiş olan yeni yolda balık tutma alanları ile yürüyüş ve koşu bölümleri dışında, bisiklet yolu, peyzaj düzenlemeleri, aktivite alanları ile dinlenme bölümlerinin yer alacak. İlk etabı tamamlanan projeden sonra ilerleyen zamanda, projeye Burunbahçe’ye kadar olan kısmın da dâhil edilmesi ile toplamda 3 km’lik bir sahil yolu kazanılacak. Aynı anda Paşabahçe’den Beykoz kesimlerine kadar inşa edilecek olan marinalarla, deniz parklanmasına da olanak verileceği tahmin ediliyor. Proje tamamlandığında sahil yoluna ayrı bir güzellik katacağı belirtiliyor.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya