Kanada’da Modern Bir Villa Projesi

  11 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Yine yeni ve yeniden modern vbir villa tasarımı ve projelendirmesi incelemesiyle sizlerleyim..Öncelikle şunu söylemeliyim ki; bu proje bazıları için sıradan gelebilir, ama benim için estetik malzeme tercihleri ve uygulama kolaylığını bir araya getirerek planlanışıyla başarılı bir örnek..

  Işıkların, yere düşen yapraklarla uyumu, merdivenlerin ebruli tonları ve muhtemelen bazalt taşı(doğal taş kullanımı) harika bir kombinasyon oluşturmuş.

  Kullanılan malzeme muhtemelen aluminyum kompozit yada aluminyum metal karışımı bir tercih..Ancak o kadar efektif , o kadar canlı duruyorki siyah kullanılmasına rağmen muhteşem bir bütünlük sağlamış.Temizlik ve yalıtım konularının nasıl planlandığını da ayrı bir merak ediyorum.

  Beyaz, krem tonları , canlı renklerin ercih edildiği modern tasarım mobilyalarla kullanıldığında mekanlara oldukça enerjik bir etki sağlıyor.Bunun en güzel örneği yukarıdaki resimde zaten görülebilmektedir.

  Evet sizinde dikkatinizi çekti sanırım..Alışılageldik tasarımlardan bir nebze de olsa farklı bir özellik olarak ıslak hacim ile yatak odası mekanı arasında herhangi bir bölücü unsur kullanılmamış.Belki evet , yer döşemesindeki farklılık kullanılarak bu biraz sağlanmış ama oldukça sıcak ve modern bir mekan yorumu..

  Ne yalan söyleyeyim kapakları beğendim.Ancak kulp kombinasyonu var ile yok arasında oldukça kararsız kaldığından başka bir kulp tercih edilse sanki daha makul ölçülerde bir tasarım olabilirmiş.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya