Kalemler tarihe mi karışıyor?

  11 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Geliştirilen yüksek teknolojiye sahip bu eldivenle insanların boşluğa yazdıkları, dijital ortama aktarılabiliyor.

  Mimarlığın konuşturulduğu organ hangisidir? diye sorulsa , sanırım çoğunlukla kalem cevabı verilecektir..Ama bu haber oldukça ilginç bir yeni teknolojinin habercisi gibi duruyor..

  Alman bilim adamları klavyenin yanı sıra kalemin de sonunu getirecek bir buluşa imza attılar. Geliştirilen yüksek teknolojiye sahip eldivenle insanların boşluğa yazdıkları dijital ortama aktarılabiliyor. ‘Airwriter’ adı verilen sistem kullanıcının el pozisyonlarını takip ediyor.

  Eldivendeki sensörler sayesinde havaya çizilen harfler tanınabiliyor. Sistem ayrıca, Google’ın piyasaya sunmaya hazırlandığı Google gözlükleriyle de birleştirilebilecek.Ürünü geliştiren bilim adamları, gelecekte sistemin giyisilere enregre edilmesiyle insanların her an istedikleri heryerde klavyeye ihtiyaç duymaksızın yazı yazabileceklerini iddia ediyor.

  Almanya’daki Karlsruhe Institute’de ‘Airwriter’ı geliştirenlerden doktora öğrencisi Christoph Amma, ürünün mesaj ve e-mail yazımında kolaylık sağlayacağını söyledi. Eldivenin çıkarılmamasıyla gün içinde istenilen heran bilgisayara veri girişi sağlanabileceğini kaydeden Amma “Eldivendeki sensörler, gündelik el hareketlerini göz ardı ediyor ve bunları veri olarak girmiyor.

  Sistem şimdilik büyük harflerle yazılmış kelimeleri tanıyor ve şu an için 8 bin kelimelik bir kelime hazinesi bulunuyor. Yüzde 11 bir hata oranına sahip olan sistem, kullanıcının kişisel yazı stiline adapte edildiğinde hata oranı yüzde üçe kadar geriliyor” dedi.

  AYRICA ; KAHVE , SİGARA , ESKİZ VE UYKUSUZLUK BAŞLIKLI BU GÜZEL YAZIYI DA OKUYABİLİRSİNİZ..

  Kategori:
  Makale

  tarafından yorumlandı Kalemler tarihe mi karışıyor?

  • Bu tarz haberler gerçeği pek yansıtmıyor bence..Kalemlerin yeri asla dolmaz ve dolamaz..Eskiz yapmanın tadını hiçbir teknolojik alet veremez kağıt ve kalemle..

   Sakinn 5 Mart 2013 14:14
  • teknoloji o kadar geliştiki önunu kımse alamaz artık helal olsun..

   Musa Kaya 14 Mart 2013 02:35
  • Kesinlikle öyle..

   Murat ERÇELEBİ 14 Mart 2013 08:45

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya