Kale Görünümlü Modern Villa Tasarlamak!

  10 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Raed Abillama Architecture Studio tarafından tasarlanan bu kale görünümlü modern villa projesi Libya’da bulunuyor.Proje geliştiricisinin diğer portföylerine ulaşmak için bu resmi web sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

  Aslında ilk bakışta ciddi , kararlı ve sert duruşa sahip olan bu deniz kenarı havuzlu villa projesi iç mekan detayları ve çözümlemeleri incelendiğinde ne kadar modern bir duruş sergilediği ortaya çıkıyor.

  Geometrik yapısı uygulama kolaylığı getirse de bizim alışılageldik uygulama detaylarından biraz farklı bir yapısının olduğu belli oluyor.

  Yerel malzeme kullanmak ve pek öne çıkmayan iddiasız bir ton renk seçimiyle duvarların sevişmesi sağlanmış.Merdivenlerdeki geometrik çizgiler yapının anahatlarında da sıkça uygulanmış.Pek sürdürülebilir çözümlere sahip olduğu söylenmese de doğal havalandırma ve aydınlatma uygulamalarıyla ”ben burdayım!” diyen bir villa havasında.

  Kayalık zemine oturması bakımından statik açıdan oldukça iyi durumda görünürken bir yandan da doğayla bütünleşme konusunda yapıldığı yöre itibariyle pek sert olmayan da bir mimariye sahip diyebilirim.

  Pencere açıklıkları zeminle arasında 30 dereceden fazla bir açı oluşturacak biçimde yorumlanmış.Bu zorlu kış şartlarında pencere altından mekana girebilecek doğal elementleri uzak tutabilmek için başarılı bir çözüm gibi görünse de uygulanma bakımından ustaları da epeyce uğraştırmışa benziyor.Hele bir senaryo daha varki (o da beton olduğu) parapet duvarların beton olarak değerlendirildiği öngörüsü gerçekten ürkütücü duruyor..

  Bu kadar açık ve ıssız bir alanda konumlanan bu milyonluk yatırımın güvenlik konusunda ne kadar zaafiyeti var gerçekten ben de merak ediyorum..

   

  Ve gerçekten çok şık bir gece fotoğrafı..Adeta render tadında ve ”masaüstü fotoğrafı” kıvamında.Aydınlatma seçimleri projenin genel mimarisine yaraşır biçimde oldukça çekimser ve sade seçilmiş.Havuzun suyuna uygulanan bir photoshop filtresi var mı yok mu gerçekten merak ediyorum, zira harika görünüyor.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya