Kadıköy’den Çalış(k)anlara İlham Veren Proje: ‘İdea Kadıköy’

  6 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Kadıköy’ün artık yeni, çok fonksiyonlu bir mekanı var. Farklı disiplinler arası buluşma, kaynaşma, çalışma, iletişim, etkinlik gibi eylemlerin yer alabildiği bu mekan; Kadıköy Belediyesi tarafından, vatandaşların ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda ortaya çıkmış bir proje.

  İdea Kadıköy’ün, serbest çalışanlar, iş adamları ve müşterilerin yanında, öğrenciler ve yeni mezunlar da dahil olmak üzere, oldukça geniş bir katılımcı yelpazesine sahip olması bekleniyor. Ayrıca toplumsal fayda amacı güden kuruluşların etkinliklerine de kapılarını açmaya hazır.

  İki kattan oluşan İdea Kadıköy; İşlik, Derslik, Aşlık, Bahçe gibi mekanlara sahip.

  İŞLİK -Üst kat, aylık olarak kayıtlı olanların kullanımına hizmet veriyor. 58 kişi kapasiteli olan bu mekanda, sınırsız internet ve baskı hizmetlerinin yanı sıra; kişiye özel masalar, dolaplar ve iki adet toplantı odası bulunuyor. Kafe, ev gibi ortamlarda çalışmaktan bunalan ve müşterileriyle iş detaylarını yüz yüze tartışacak bir mekan bulmakta zorlanan serbest çalışanlar için bu bulunmaz bir fırsat olsa gerek. Yine aynı katta bulunan 15 kişi kapasiteli çocuk alanı, çalışanların çocuklarını, uzman personellerin gözetimine bırakabilmelerine olanak sağlıyor.

  DERSLİK –Alt katta ise genel kullanıma açık, ücretsiz, internet hizmeti veren mekanlar bulunuyor. Daha çok öğrencilerin düşünüldüğü bu mekanda; ödev, tez, makale hazırlamak isteyen kullanıcıların emrine amade bahçeye açılan, geniş bir çalışma alanı mevcut.

  Ayrıca hareketli duvarlardan oluşan 30 kişi kapasiteli iki adet etkinlik salonu da kullanıma hazır. Hareketli duvarların sağladığı esnek kullanım sayesinde, gerektiğinde bu kapasite 80 kişiye kadar ulaşabiliyor. Sinevizyon gösterimleri, paneller, söyleşiler, toplantılar gibi kullanımlara açık olan etkinlik salonları, özel kuruluşlar için ücrete tabi; ancak STK ve dernekler için ücretsiz olarak da kullanılabilir.

  AŞLIK – En alt katta bulunan bu bölüm geniş bir mutfağa sahip. Mutfak sanatları eğitimlerinin verilebildiği, mesleki gelişime katkı sağlaması amacıyla sertifika odaklı çalışmaların yapıldığı bu kısımda; benzer hedefli kurum ve kuruluşlar, bir arada bulunarak çeşitli çalışmalarda yer alabiliyorlar.

  BAHÇE – Derslik kısmıyla bağlantısı olan ve geniş manzaraya sahip bu kısımdaysa, kullanıcılar İdea Kafe’nin hizmetinden faydalanabilecekler. Dönemsel Açıkhava etkinlikleri ile sosyal bir ortam sağlayan bu kısım aynı zamanda çalışma arası verilen molalar için de rahatlatıcı ve ilham verici bir atmosfer sunuyor.

  İdea Kadıköy haftanın yedi günü hizmete açık olacak. Aylık kullanım için kayıt olmak isteyenler; iletişim ve katılım taleplerini idea@kadikoy.bel.tr mail adresine gönderebilirler.

  27 Eylül’de, 19:00-23:00 saatleri arasında gerçekleşecek olan açılış partisine katılıp mekanı kendiniz de tecrübe edebilirsiniz.

  Adres: Küçük Moda Burnu Sokak, No:4 34710 İstanbul

  Telefon: 0216 330 79 73

  Web: http://idea.kadikoy.bel.tr/

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya