Japonya’dan Deprem İçin 2,3 Trilyon Dolar’lık Yatırım

  11 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Deprem öldürmez , tedbirsizlik öldürür diye bir laf var ya aynen doğru..Konut geliştiricilerinin, kar zarar oranına göre konut imal etmelerindeki çözümler her zaman efektif olmayabiliyor.

  Satışlardan elde edilen kar , insanoğlunun sağlığından çoğu zaman önce geliyor.İşte bu durumun önüne geçebilmek ve insan sağlığını en iyi koşullara çıkarabilmek için Japon Hükümeti güzel denilebilecek bir uygulamaya imza atmış.

  Afet hazırlıklarını hızlandırarak Pasifik kıyılarını vurması tahmin edilen depremin oluşturacağı hasarlar için ayrılan bütçe 2,3 trilyon dolara çıkarıldı.

  Bakanlar Kurulu tarafından hazırlanan raporda, ülkenin güneyinde ve okyanus derinliklerinde bulunan Nankai Çukuru’nda yaşanacak olası 9 büyüklüğündeki bir deprem için hazırlıkların artırıldığını ve yüksek hasar tahmini yapıldığı açıklandı.

  Japonya’da Mart 2011’de kuzeydoğu kıyılarını vuran 9 büyüklüğündeki deprem ve tsunami sonucu 20 bin kişi hayatını kaybetmişti.Bilim kurgu filmlerini aratmayan sahneler ve ilginç karelerle yeniden hatırlamak isteyenler  aşağıdaki videoyu izleyebilirler.

   

   

  Kategori:
  Haber

  tarafından yorumlandı Japonya’dan Deprem İçin 2,3 Trilyon Dolar’lık Yatırım

  • Allah br daha yaşatmasın bu tarz doğal olayları..insanlar yakınları ve tüm sevdiklerini kaybediyor..benim internetten tanıştığım bir arkadaşım da bu afette hayatını yitirdi..sağlam yapılar sağlam mimarlardan çıkar..

   selim 22 Mart 2013 14:55
  • güzel dileklerini kabul eder yaradan inşallah..aynen öyle..sağlam kafayla tasarlanmayan yapılardan sağlam insan çıkmaz 🙂

   Murat ERÇELEBİ 22 Mart 2013 14:57

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya