Japon Mimar Keimi Harada KOÜ’ye Konuk Oldu

  7 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  KOÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ‘Mimarlık ve İç Mimarlık Seminerleri’ kapsamında düzenlenen seminerlerinin sekizincisine konuk olan Tokyo- Minoto şehri önceki dönem Belediye Başkanı Mimar Dr. Mühendis Keimi Harada, mimarlık ve tasarım fakültesi öğrencileri ile buluştu.

  KOÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin ‘Mimarlık ve İç Mimarlık Seminerlerinin sekizincisine konuk olan, Tokyo- Minoto şehrinin önceki dönem Belediye Başkanı Mimar Dr. Mühendis Keimi Harada, KOÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri ile buluştu.

  Öğrencilere, ünlü Mimar Kikutake’nin eserlerini ve çizimlerini de gösteren Harada, Tokyo’daki mimarı yapılardan da örnekler verdi.

  AKADEMİSYENLER DE KATILDI

  Seminere, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan Aytaç, KOÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevnihal Erdoğan, Yrd. Doç. Mehtap Özbayraktar,  Yrd. Doç. Yeşim Özgen Kösten, Yrd. Doç. Didem Ertan Bilgiç, Yrd. Doç. Gamze Mert, Yrd. Doç. Rüveyda Kömürlü ile mimarlık fakültesi öğrencileri katıldı.

  TOKYO’YU ANLATTI

  (Metabolist Kikutake ve ilk çalışmaları) konulu seminerde öğrencilere Tokyo kentlerinin yeni ve eski mimari yapılarla buluşması, doğayla olan bütünleşmesi konusunda örnekler verildi.

  Bu örnekler kapsamında kentte tarihi bir ağacın bulunduğunu ve bu ağacı kesmediklerini ifade eden Harada, ağacın şeklini önüne yapılan AVM’ye yansıttıklarını söyledi.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Mimari Medya