İtalya’da Otantik Bir Hotel Projesi

  8 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Sürekli modern projeler paylaşımlarını yaptığım yönünde eleştiriler alıyorum..Modern mimariyi ve modern hatları gerçekten çok seviyorum.Bunu teklojiyi yakından takip etmemle de ilintili olarak düşünürsek moderne ayrı bir ilgim var denebilir ama salt biçim odaklı tasarım düşüncelerden de arınık bir zihnim ( yada olmak istediğim ) var diyebilirim..Yerele ve yerel mimariye de ayrı bir ilgim var bir anti parantez olarak bunu da belirterek artık projenin güzelliklerini kritik etmeye geçebiliriz.

  Zaten herşey ortada..Yapaylıktan doğallık yaratılmaya çalışılmış gibi dursa da bu otantik bir mekan olmasının önüne geçmiyor.

  Bir projeyi muadillerinden bir adım öne çıkaran şeyin (tabiki tek madde ile kısıtlanamaz ama) tasarımcının ruhu olduğunu düşünüyorum..

  Dikkat ederseniz doğallık kokan pek çok projede tasarımcılar orjinaliteyi bozmak istemez.Ancak bu projede durum böyle değil , tasarımcılar kendi yorumlarını sürekli bir yerlere iliştirmiş..Bu kimi zaman bir niş , kimi zaman aydınlatma seçimi , kimi zamanda malzeme seçimleriyle dikkat çekmekte..

  Neyse lafı daha fazla uzatmadan sizleri projeyle başbaşa bırakalım..Facebook ‘tan da takip edebilir yorumlarınızla renklendirebilirsiniz…

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir