İsveç’te Bir İç Mekan Dekorasyonu

  11 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  İsveç’in Stockholm kentindeki bu pek mütevazı sayılamayacak apartman dairesi için fotorealistik render tadında bir uygulama ve renkli bir tasarım anlayışının hakim olması gerçekten çok etkileyici ve paylaşılası..

  Sizlerle mimarimedya’da ve facebook sayfamızda sıkça benzer paylaşımları yapıyoruz.Mimarinin tadını çıkarabileceğimiz büyük dev ve kaliteli görsellerle naçizane yorumlarımla süslediğim paylaşımlarımı ciddi bir kitle beğeniyle takip ediyor bunun da farkındalığıyla yayımlanacak içerikler konusunda ciddi bir seçicilikle girişimlerde bulunuyorum..Eksik olmayın çok sağolun iyiki varsınız..2016 yılına kadar sitenin tüm lisans hakları bende ve Allah’tah birşey olmazsa paylaşımlara da devam edeceğim işlerimden vakit buldukça 🙂

  Proje tarihi İsveç mimarisinin hakim olduğu pek modern yapıların bulunmadığı bir bölgede ciddi yatırımlar yapılarak hayata geçirilmiş.

  Merdivenlerin ne kadar efektif ve ne kadar davetkar olduğunu sanırım bahsetmeye gerek yok!..Merdiveni kullananlardan merdiven hakkındaki görüşlerini almayı o kadar isterdim ki sormayın 🙂 .

  Pek sağlam gibi durmuyor buradan bakınca ama ne kadar büyük detay analizleri ve tasarım zekasıyla yapıldıkları da ortada..Doğrusu bu anlayışı fazlasıyla kıskanmış durumdayım..Keşke benim de karşıma böyle işverenler çıksa , keşke bu kadar bütçe ayırabilecek ev sahipleriyle çalışma şansımız olabilse diye derin iç çekişleri de yaşıyorum doğrusu..

  Takip edenler bilirler uzun süredir dekorasyon ve mutfak işleri üzerine çalışmalar yapmaktayım.Ama yukarıdakine benzer işlere   de imza atmayı çok isterdim.Ledler, tezgahın cam olması , gizli kulp mutfak dolapları , cihazların yerleşimi konuları gerçekten çok başarılı..

  İşte böyle aydınlatma elemanlarına gerçekten hastayım..Nasıl tasarlıyosunuz abi bunu diyorum!!

  Mekanın genel anlamda ferah ve yer yer klasik , yer yer modern görünümü doğal malzeme kullanımıyla ilgili güzel bir estetik karmaşa getirdiğini de düşünmüyor değilim.Pencerelerin biçimi de dikkatimi epeyce çekti..Dikkat ettiyseniz yatayla açı yapacak şekilde konumlanmış şişme ve muhtemelen alçıpan bir niş içerisinde belli belirsiz nazlı bir havaya da sahip..

  Evet çok efektif yada kreatif değil..Klasik bir ıslak hacim tasarımı gibi duruyor.Ancak kullanılan kaplama malzemesi , yer kaplaması ve camların müthiş bir uyumu söz konusu..

  Bu dış persfektif te yabana atılacak cinsten deği açıkçası..Harika bir kent manzarası olarak dikkat çekmekte.İşte yerelde modernlik kavramını açıklayıcı harika bir örnek doğrusu..Çatı pencerelerine bakar mısınız!Ne kadar ahenkli ve enerji patlaması yaşatıcı..

  Tüm bu olguların içerisinde aynı mekanı ben tasarlasam yine kreatif işler ortaya çıkarabilir miydim diye de düşünüyorum doğrusu.

  Ufak bir detay ama gözünüzden kaçmasın çatı malzemesinin ne kadar farklı bir malzemeden yapıldığını da bu açıdan inceleyin isterim.

  Dik yamaçlara benzer bir tasarlanış biçimi olması kışları ne kadar kar yağışına ev sahipliği yaptığını da açıklayıcı nitelikte..

  Bence yeniden yukarıdan itibaren incelemenizde fayda var..Sonra paylaşırsanız arkadaşlarınız da ilham alır belki..Yeni projelerde görüşmek üzere..Sevgiler..

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya