İşte Türkiye’nin En Pahalı Yaya Aksları

  7 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Yaya aksları yani caddelerin en değerli olanları dükkanların kiralarına göre ve popülerlik oranlarına göre belirleniyor..Gerçekten ilgi çekici mekanlar ve ortamların yer aldığı araştırmada rakamları duyunca şaşırmayacaksınız bence..

  JLL raporuna göre, perakende pazarında ulusal ve uluslararası perakendecilerin Türkiye genelindeki büyüme hedefleri bakımından oldukça aktif bir görüntü gözlemleniyor ve bu söz konusu eğilimin yakın gelecekte de devam etmesi öngörülüyor.

  Raporda, en dikkati çekici noktalardan biri cadde perakende pazarı oldu. Perakende sektörünün İstiklal ve Bağdat caddelerine yönelik talebi artıyor. Bu yılın 3. çeyrek sonu itibariyle İstiklal ve Bağdat caddelerinde kira bedelleri bir önceki yıla kıyasla yüzde 6,67 artış gösterdi. Bu iki caddede birincil kira arzında metrekare fiyat ortalaması 240 avro oldu. Başka bir ifadeyle yüz metrekarelik bir mağazanın aylık kira bedeli 24 bin avroyu buldu.

  Ortalama kira bedeli 200 avro civarında olan Nişantaşı bölgesi, her zamanki gibi lüksmarkaların en önemli merkezi olmaya devam etti. İstanbul’un en gözde lokasyonları arasında olan Nişantaşı’nda 2015 yılında kira bedellerinin artan perakende talebiyle birlikte yükselmesi bekleniyor.

  Bunun yanı sıra rapora göre 2015 yılında İstiklal, Bağdat, Bahariye caddeleri ve BeşiktaşÇarşı’da kira bedellerindeki yükseliş trendi sürecek. 2015’te Alemdağ ve Nispetiye caddelerinde fiyatların mevcut seviyelerini muhafaza edeceği öngörülüyor.

  Bu arada benim gibi İstanbul’u özleyenler için güzel karelerim var 🙂

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir