İstanbul’un Kent Doğası Ve Kimliği İçin ”Mega Projeler” Sitesini İncelediniz mi?

  10 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Kentlerin kimliği ve kültürlere yansıyan taraflarını artık tartışmıyoruz bile.Bildiğiniz üzere mimarlık mesleği kentler ve kent hafızaları üzerinde hatrı sayılır kalıcı izler bırakmaktadır.Bu konuda daha cüretkar bir meslek heralde yoktur da..

  İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İSMD) tarafından faaliyete geçirilen site güncel ve ilgiye muhtaç durumda..İlgilenenlere duyurulur.Arada ziyeret edip güncellenen proje vs. varmı bakmanızda fayda olabilir.

  Bu arada İSMD hakkında kısa bilgi: İstanbulSMD, ülke çapında etkin bir sivil toplum kuruluş olmak amacıyla çalışmalarını sürdüren İstanbullu mimarlarının oluşturduğu bir dernektir.

  http://www.megaprojeleristanbul.com/

  On yıldan bu yana planlanan ve uygulamaya geçirilen, farklı büyüklüklerde olsa bile, kent doğası ve kimliği, kentsel kalite ve kentsel hafızadaki etkileri açısından “mega” olduğunu düşündüğümüz projelerin, metropol alan üzerine yayılmış İstanbul üzerindeki etkilerini görmek istedik. Bu site, tanımlanan bu projeler uygulandığında,”Yarının İstanbul’u”nun nasıl olacağını göstermeyi amaçlıyor.

  Kategori:
  Makale

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya