İstanbul’un Değişen Mimarisini Nostaljik Resimlerle Anlatan Düşünce Odaklı Bir Websitesi!

  10 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Şimdi size tıpkı yaşlanan insanların zaman içerisinde geçirdikleri değişimleri fotoğraflardan anladıkları kadar manidar ve düşündürücü biçimde sunan ve bunu yaparken neredeyse hiç bir kurum ve kuruluşun da canını yakmayan , değişimin fotoğraflarının sunulduğu bir web sitesini tanıtacağız.

  Degisti.com’un öncelikli amacı; zamanla değişen İstanbul’un dününü ve bugününü fotoğraflar aracılığıyla yansıtmaktır. Sitede tarihi yapılara daha fazla yer verilmesinin nedeni kurucularının aldıkları eğitimden kaynaklanmakta.. İki kardeş, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nin değişik branşlarından mezun. Lisans ve yüksek lisans eğitimleri boyunca Avrupa ve Türk mimarisi dersleri aldıklarını vurgulayan kurucular bu girişimlerini gelecek nesillere hediye ediyorlar…

  Sitede hakkımızda bölümünde o kadar samimi bir açıklamaya yer verilmiş ki bunu paylaşmamak gerçekten aptallık olurdu ;

   

  ”…Eğitimimiz mimariyle ilgili olmasaydı bile sırf bu şehre duyduğumuz aşktan dolayı siteyi İstanbul resimleriyle doldururduk. Tutkuyla bağlı olduğumuz bu şehirde, tarihi semtlerde ve okullarda okumamızı ise  büyük bir ayrıcalık olarak görüyoruz….”

  Kategori:
  Haber · Makale

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya