İş Güvenliği Sertifikası Olmayan Mimar Ve Mühendisler Şantiye Şefi Olamayacak!

  10 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Son çeyrekte yaşanan olumsuz iş kazaları vakaları ve hazin ölümler ile beraber hükümet yetkilileri harekete geçerek bu gidişata bir dur demek istedi.Yeni yasalar ve yönetmelikle ile işverenlere / teknik elemanlara ağır yaptırımlar geldi.Bu kararlardan birisi de Şantiye Şefi olacak mimar veya mühendislerin İş Güvenliği Uzmanı Sertifikasına sahip olması gerekliliği söylenildi.

  Bir bakıma güzel oldu.Artık diplomasını henüz inşaatına bile uğramadığı yapıların şantiye şefliğine kiralama devri kapanmış oldu diyebiliriz.Çünkü iş güvenliği sertifikası olan mimar sayısı olmayan sayısından çok daha az..Bu durum şantiye şefliği ücretlerinde de artışa sebebiyet vereceğini düşünüyorum.

  Şu diplomasını yapı denetimlere kiraya veren kardeşlerimiz için de bir yasa çıksaydı.Gerçekten iyi olurdu.Gerçek bir sorumluluk ve yüksek bir risk taşıyan bu iki olgu yavaş yavaş çözümlenmeye başlıyor.Bu gelişmeler sevindirici..

  Kategori:
  Haber

  tarafından yorumlandı İş Güvenliği Sertifikası Olmayan Mimar Ve Mühendisler Şantiye Şefi Olamayacak!

  • Bu yasa mimarları zor durumda bırakıyor ama diğer yandan baktığımızda sağlıklı bir iş yaşamı da bizi ebkliyor diyebilirim..

   erhan şahin 14 Kasım 2014 10:13

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya