İdlibli Mühendis Suriye’de Enerji Sorununu Çözdü!

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  İdlibli mühendis olan Muhammed Zeydan, güneş panellerinin verimliliğini yüzde 65 artırmayı başararak iç savaşın getirmiş olduğu enerji sorununa çözüm buldu.

  Suriye’de meydana gelen iç savaşın getirmiş olduğu yıkım ile rejimin alt yapıyı hedef olarak alması ve bu sebeple de elektrikleri kesmesi sebebi ile muhaliflerin kontrolünde olan pek çok bölge güneş enerjisine başvurmak zorunda kalıyor.

  Ülkede güneş enerjisi vazgeçilmez bir hale gelmiş durumda. Suriye’nin kuzeybatısında bulunan İdlib kentinde yaşamakta olan mühendis Muhammed Zeydan, muhalif bölgelerde ki yaşayan bu halkın enerji yönünden oluşan sıkıntısının çözümü açısından vazgeçilmez güneş enerjisi panellerinin verimliliğini artıracak bir icat bularak enerji sorununu da çözmüş oldu.

  Zeydan, yapmış olduğu bir açıklamada, ülkedeki muhaliflerin kontrolünde olan bölgelerde sık sık elektrik kesintilerinin olduğunu ve bu nedenle de güneş enerjisi panellerinin kullanımının ciddi olarak arttığını dile getirdi.

  Muhammed Zeydan, çalışma mekanizmalarını geliştirip güneş hareketini takip sürekli eden paneller icat etti.  Muhammed Zeydan bulduğu bu yöntemle güneş enerjisi panellerinin kapasitesi ile verimliliğinin % 65 kadar arttığını, güneşin hareketini sürekli takip etmekte olan panellerin, güneş enerjisini en yoğun şekilde aldığı süreyi de 8 saate çıkarmayı başardığını söyledi.

  Muhammed Zeydan, icat etmiş olduğu bu sistemi kendi atölyesi içinde normal panellere monte ediyor ve böylelikle sürekli elektrik kesintilerinin yaşanmış olduğu bölgede insanların bu yöndeki sıkıntılarını azda olsa hafifletmeyi diliyor.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya