İddialı ve Göz Kamaştırıcı Bir Tasarım Singapur Jewel Changi Havalimanı

  11 ay önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Singapur Jewel Changi Havalimanı [Fotoğraf / https://www.safdiearchitects.com]

  Jewel Changi Havalimanı, Safdie Architects tarafından tasarlanmış olup Perakende satış, eğlence, bahçe ve otel olanaklarının yanı sıra havaalanı operasyonlarının dinamik bir karışımını barındırıyor.

  Ayırt edici kubbeli cephesi cam ve çelikten yapılmıştır ve güneş ışığında parıldamaktadır. Kubbeden binanın merkezine doğru inen çarpıcı bir şelale bulunmaktadır. Bu 40 metre uzunluğundaki Rain Vortex, aynı zamanda dünyanın en büyük kapalı şelalesidir ve hava karardıktan sonra ışıklı ve sesli bir gösteri alanına dönüşür. Şelale, bölgenin sık ve güçlü fırtınaları sırasında, devridaim yapan doğal yağmur suyu ile dakikada 10.000 galondan fazla akacak ve bu da peyzaj ortamına hava akışı sağlanmasına yardımcı olduğu gibi binada yeniden kullanılmak üzere önemli miktarda yağmur suyu toplayacaktır.

  JEWEL Changi Havalimanında Ebedi Baharı KEŞFEDİN

  JEWEL Changi Havalimanı SHISEIDO Orman Vadisi [Fotoğraf / https://www.jewelchangiairport.com]

  JEWEL Changi Havalimanı SHISEIDO Orman Vadisi [Fotoğraf / https://www.jewelchangiairport.com]

  Kendinizi SHISEIDO Orman Vadisine bırakın ve bir bahçede Singapur ile tanışın.

  Shiseido Orman Vadisi’nin gururlu sponsorudur. Shiseido’nun Forest Valley orman yolunda, ağaçları aydınlatan dans eden ışıklar ve arka planda çalan yatıştırıcı müziğini deneyimlerken, duyularınız gerçekten çok sevinecek.

  JEWEL Changi Havalimanı CANOPY PARK

  Jewel changi Havalimani Canopy Park [Fotoğraf / https://www.jewelchangiairport.com]

  Gevşemek için alan: Jewel’in en üst seviyesinde (L5) bulunan Canopy Park, gençleri ve kendini genç hissedenleri bir dizi heyecan verici oyun atraksiyonuyla gönülden karşılamaktadır.

  Labirentten zıplayan ağlara kadar her şey eğlenceli. Yaratıcı bahçe yollarında bir gezintiye çıkın, dev kaydıraklarda kayın veya hafif sisli kaselerde saklanın. Oyun oynarken saatler geçirin ya da sevimli lokantalardan birinde rahatlayın.

  Herkes için eğlenceli harikalar diyarı 14.000 m2’dir. Tatlı bitki örtüsünün ortasında parlayan cam gölgelik altında oyun oynayın veya yemek yiyin.

  Changi Havalimanı TOPIARY WALK

  Tuhaf bir harikalar diyarı…

  Changi Havalimanı TOPIARY WALK [Fotoğraf / https://www.jewelchangiairport.com]

  Changi Havalimanı TOPIARY WALK [Fotoğraf / https://www.jewelchangiairport.com]

  Yeşilliklerin ortasında kaç tane hayvanı gözetliyorsunuz?

  Farklı bir vahşi yaşam türü.. Bu stilize bitkiler, geçtiğimiz yüzyıllarda resmi Avrupa bahçelerinin temel unsuruydu ve bugün hala şaşırtma ve eğlendirme gücüne sahip. Jewel’in kendi yaratıcı budama sanatı, yüzünüze bir gülümseme getireceği kesin olan bir selfie cennetidir.

  JEWEL Changi Havalimanı FOGGY BOWLS

  JEWEL Changi Havalimanı FOGGY BOWLS [Fotoğraf / https://www.jewelchangiairport.com]

  JEWEL Changi Havalimanı FOGGY BOWLS [Fotoğraf / https://www.jewelchangiairport.com]

  Oynayın, yeşillikler içerisindeki sisli alanda çocuğunuzun bulutların arasına girmesine izin verin ve hafif bir sis çanağında saklanın. Çocuklar bu rüya gibi ortamda oyun oynama şansına bayılacak.

  2019’da açılan bu göz kamaştırıcı mimari ve mühendislik harikası, dünyanın önde gelen havalimanlarından biri olarak yerini aldı.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir