İç Mimarlık İle İlgili Dikkat Çekici Sözler

  9 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  TMMOB Mimarlar Odası Trabzon Şubesi Genel Sekreteri İç Mimar Muhittin İnce, iç mimarlığın önemli bir misyon taşıdığını belirterek, “İç mimarlık insanlara nitelikli yaşam alanları kazandırmaktır.” dedi.

  Canik Başarı Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü tarafından “İç Mimarların Yetki ve Sorumlulukları” konulu bir konferans gerçekleştirildi. TMMOB İçmimarlar Odası Trabzon Şubesi Genel Sekreteri İç Mimar Muhittin İnce’nin konuşmacı olarak katıldığı konferansta; ülkedeki iç mimarlık eğitimi, iç mimarlık mesleğinin geleceği, diğer meslek gruplarıyla ilişkisi ve toplumdaki algısı, iç mimarların yetki ve sorumlulukları, iç mimarlar odasının görevleri gibi pek çok konu ele alındı.

  Canik Başarı Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nün düzenlediği konferansa; TMMOB Mimarlar Odası Samsun Şubesi Başkanı İshak Memişoğlu, Canik Başarı Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgür Kişi, öğretim elamanları, iç mimarlık ve mimarlık bölümü öğrencileri davetli olarak katıldı.

  Gençlere tavsiyelerde bulunurken, iç mimarların büyük bir misyon taşıdığını söyleyen Muhittin İnce, “İç mimarlık kalitedir. İnsanlara nitelikli yaşam alanları kazandırmaktır. Kaliteli projeler üretmek, kalitenizi ortaya koymanız gerekiyor. Bütün bu hizmetleri yaparken de kanun ve mevzuata uygun hareket etmek gerekiyor.” şeklinde konuştu. Muhitin İnce’nin önemsediği bir konu da okulunu bitirip serbest piyasada çalışacak olan öğrencilerin İçmimarlık Odası’na kayıt yaptırmaları oldu.

  Canik Başarı Üniversitesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Fatih Us ise “Bu konferansla öğrencilerimiz iç mimarlıkla ilgili hem mesleki uygulamalar hem de yetki ve sorumlulukları hakkında bilgilenmiş oldu. İç mimarlar bugün konut, mağaza, restoran, kafe, bar, hastane, okul gibi yapıların iç mekanlarını yenilerken, kullanılacak malzemeden ışığına, rengine kadar her şeyi planlar ve tasarlar. Bu mesleğe yeni başlayacak olan öğrencilerimizin mesleki haklarının, yetki ve sorumluluklarının farkında olmaları gerekmektedir. Burada güzel bir bilgi alış verişi gerçekleşti.” şeklinde konuştu.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya