İç Mimar Olmak İçin 10 Neden

  2 sene önce yazıldı. Yazar:

  İç mimar olmak için 10 neden sizin bu mesleğe uygun olma derecenizi, mesleğe karşı yeteneklerinizin olup olmadığını ortaya koyan hususlardır. Son dönemlerde popülaritesi son derece yüksek olan iç mimarlık mesleği, aynı zamanda mesleği sevenler için adeta bir özgürlük bileti niteliğindedir.

  İç mimar olmak için gereken özellikler karşılandığında mesleğin maddi getirisinin yanı sıra aynı zamanda manevi huzuru, profesyonellik derecesi insana daha büyük haz getirmektedir.

  Neden iç mimarlık sorusunun cevabı öncelikle sizin sahip olduğunuz bilgi-becerilerde saklıdır. Şayet bu 10 nedeni kendinizde barındırıyor iseniz iç mimar olabilir, mesleğin tüm manevi özgürlüklerini yaşayarak hazza erebilirsiniz.

  Mimarlık okumadan mimar olmak son dönemlerde mümkün kılınan bir imkândır. Eğer iç mimar özelliklerini kendinizde taşıdığınıza inanıyorsanız iç mimarlık kursu alarak iç mimar olmanız mümkün olacaktır.

  Mimarlık mesleği, özünde zor bir o kadar da meziyet isteyen meslek dalı olmasına rağmen birçok kişi tarafından da arzulanan bir meslektir. İç mimarlık mesleğine yatkın olan bireylere verilen iç mimarlık eğitimi ile bireylerin mesleğe olan yatkınlıkları daha da güçlendirilmektedir.

  Mimar olmak için gerekenler başında iyi bir eğitim almak gelse de öncelikle kişinin kendini yeterli ve donanımlı hissetmesi gerekmektedir. İşte iç mimar olmak için 10 neden olan bu başlıklar sizin iç mimar olup olamayacağınız size biraz olsun gösterebilecek meslek özellikleridir.

  1. İç Mimarlık Artistik Karaktere Sahip Olanların Mesleği

  İç mimarlık meslek olarak son dönemlerde gözde mesleklerin başında gelirken aynı zamanda artistik karakter özelliğine sahip bireylere özgür meslek alanı sunuyor. Yaratıcılığın çizgilerle adeta dans ettiği iç mimar mesleği, bu mesleği tercih edenlere özgürce çizme, çizdiklerini hayata geçirme ortamı hazırlıyor.

  İç mimar olmak için 10 neden başında gelen özellik sanatla iç mimarlık mesleği arasında kopmaz bir bağ kurarken sanatın gerekliliklerinden olan artistik özelliği de bireylere olduğundan daha fazla aşılamaktadır.

  1. Patronunuz Kendiniz Olabilirsiniz

  İç mimar olmak için 10 neden arasında kendi işinizin patronu olmanızdır. İç mimar mesleği bireylere kendi ofislerinde bağımsız olarak çalışma imkanı sunar. Bu noktada eğer patron altında çalışmak, belirli kurallar çerçevesine bağlı kalmak size göre değilse iç mimar olarak kendi ofisinizde kendi patronunuz olabilir, bağımsız çalışabilirsiniz.

  İç mimarlık mesleği haricinde meslek dallarının genelinde patron-çalışan ilişkisi görülmekle birlikte iç mimarlık mesleğinde söz konusu durumdan söz edilmeyebiliyor. Kendi ofisini açan iç mimarlar, hem kendi patronları hem de kendilerinin çalışanları olabiliyor.

  1. Yaratıcılığın Ortaya Çıktığı Meslek Dalı

  İç mimar mesleği, iç mimarların kendi tarzlarını ve yaratıcılıklarını ortaya özgürce çıkardığı meslek dalı olmakla birlikte yaratma özgürlüğünü doruklara kadar yaşatan mesleklerin başında geliyor.

  İç mimarlık mesleğinde “iç mimar” olarak faaliyet gösteren kişiler içlerinde yer alan yaratıcılık pozisyonlarını özgürce ortaya çıkararak yaratıcılıklarının sınırlarını özgürce zorlayabilirler.

  1. İç Mimarlar İçin Uzun Çalışmalar Temel Prensip

  İç mimar mesleğine atılan bireyler ilk yıllarında tecrübe-bilgi birikimlerini arttırmak adına yoğun çalışma temposuna tutulurlar. Tempolu çalışma stili, aynı zamanda hem bilgi hem tecrübeler ile birleştirildiğinde tadına doyulmaz bir meslek hazzı haline gelebilmektedir.

  İç mimarların üzerinde çalıştıkları projeler; günler hatta haftalarca sürebilecek kadar detaylı olabiliyor. Tempolu, uzun aynı zamanda eğlenceli olan çalışma süreci iç mimarlara uzun çalışma prensibi edindirirken meslek hazzını üst seviyede vermektedir.

  1. Sosyal Çevrede Saygı Odağı Olabilirsiniz

  İç mimar mesleği, sosyal çevrede saygı gösterilen; bilgi, becerileri ile toplum içinde sorgulanmayan meslek dalıdır. Temel eğitim potansiyelinden geçen iç mimarlar, yaptıkları ve yarattıkları projeler ile sorgulanmak yerine saygı odağı olabilirler.

  Eğitim sürecinden geçerek iç mimar olan kişilerin yaptığı işler; eğitimlerini ortaya koyan, ispatlayan işlerdir. Çevrelerindeki meslek dalı dışındaki insanlar haliyle bu işlerden anlayamadığı için iç mimarlara saygı, beğeni duygularını genellikle besler.

  1. Yüksek Standartlara Sahip Yaşam Tarzı

  Eğitim gerekliliklerine sahip olan iç mimarlık mesleği, iş hayatına atılıp belirli becerilerle tecrübeleri edindikten sonra kişilere projelerinin kaliteleriyle aynı orantıda yüksek gelir sağlar. Dolayısıyla da iç mimarlık mesleğiyle uğraşan kişiler gelirleri doğrultusunda yüksek yaşam standartlarına bezenebilirler.

  1. Mesleğiniz Stilinize Yansır

  Zor, meşakkatli meslek dalı olsa da iç mimar olmak için 10 neden arasında stiliniz yer alır. Toplum içerisinde saygıyı eş değerli olarak getiren iç mimarlık mesleği, iş esnasında güzel giyimi beraberinde getirir. İç mimarlar genel bağlamda estetik açıdan zevkli kişiler olur. Mimarların estetik yaratıcılığı kendi stilleri üzerinde esintilerini mutlaka yansıtmaktadır.

  1. İş Hayatında Çeşitlilik

  İç mimarlar, aldıkları mesleki eğitim gereği çok yönlü düşünebilmeyle hareket edebilme özelliğine sahip oluyor dolayısıyla da iç mimar olan bir birey aynı zamanda eğitimleri içerisinde aldıkları sayısal-sözel konuların çeşitliliği ışığında geniş yelpazeye sahip olurlar. Bu durum iç mimar olan kişilerin iş hayatında çeşitlilik sahibi olmasına ortam hazırlar.

  Eğitim hayatında sayısal, sözel tüm alanlar hakkında eğitim alan iç mimarlar; meslek hayatlarında istedikleri takdirde aldıkları çok yönlü eğitim sayesinde rota değiştirebilir, farklı çalışmalara yönelerek projelerde yer alabilirler.

  1. Siz Tasarlayın Bilgisayar Çizsin

  İç mimar olmanın belki de en zevkli nedenlerinden birisi işin içinde bilgisayarın büyük oranda kullanılmasıdır. İç mimarlık mesleğinde pahalı bir o kadar da zeki çizim yazılımları kullanıyor. İç mimarlar tasarladıkları, yarattıkları tüm düşünceleri bilgisayar ortamına aktardıkları takdirde projeleri bilgisayar üzerinde hayata geçirilecek kadar gerçek hale gelmektedir.

  Teknolojiyle birlikte bilgisayarın vazgeçilmez olduğu günümüzde, iç mimarlık mesleğinde bilgisayar olmazsa olmaz çalışma aracıdır. Sürekli yazı yazmak yerine çizimlerini bilgisayarda kolay bir o kadar da yaratıcılığıyla yoğurarak yapmayı sevenler için en doğru meslek “iç mimarlık” mesleği denilebilir.

  1. Hayal Olmayacak Kadar Gerçek

  İç mimarlık beyinlerde zor meslek olarak yer etmiş olsa da gerek eğitim sırasında gerekse eğitim sürecinden sonra iş hayatı boyunca eğlenceli, olumlu getirileri olan bir meslek dalıdır. Artık son dönemlerde eğitimini almanın çok kolay olduğu iç mimarlık mesleği, bilisimegitim.com aracılığıyla hızlı, kolay, etkili bir şekilde alınabildiği gibi iç mimar adaylarının hızlı bir şekilde meslek hayatına atılmalarına ortam hazırlıyor.

  Her ne kadar iç mimarlık mesleğine yönelik genel intiba olumsuz şekilleniyorsa da bilisimegitim.com vasıtası ile meslek dalına ait ön yargıları, olumsuz intibaları kırmak; hayallerinizi süsleyen mesleğe önce bir adım sonra tamamen yaklaşmak sizin için hayal olmayacak kadar gerçek.

  İç mimar olmak için 10 neden arttırılabileceği gibi kişilerin kendilerine göre yorumlayabileceği, şekillendirebileceği nedenlerle sayısı arttırılabilir niteliktedir. Maddi kazanımlarının yanı sıra manevi açıdan getirileri fazla olan iç mimarlık meslek dalı, eğitimler ile edinecekleri donanımlarına ışık tutacak yeteneklerine kurak verdiğinde iç mimarlık, zor bir meslek dalı olmaktan çıkmakla birlikte hayat boyu öğrenme ve zevk dolu meslek haline gelebiliyor.

  http://www.bilisimegitim.com/mesleki-egitimler/ic-mimarlik-ve-dekorasyon

  Kategori:
  Kısa Kısa

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir