Hukuki Şartlar & Gizlilik

1. Sorumluluğun Reddi

1-A. Mimari Medya’da köşe yazısı niteliğinde fikir beyan eden yazılardan ve yazı altı yorumları ile sitedeki her türlü yorum ve paylaşımdan Yazı İşleri Müdürü ve/veya Yayıncılar sorumlu değildir. Bu site, interaktif bir forum portalı olarak değerlendirilmekte; yapılan yazı paylaşımları, köşe yazılarındaki fikirler, yazarların kendi kişisel düşünceleri olduğu için yasal sorumluluk ilgili yazarlara aittir. Aynı şekilde paylaşılan her türlü yorumda da yasal sorumluluk, yorumu yazan kişilere aittir. Hukuki ihlal niteliği taşıyan yazılarla ilgili Mimari Medya’ya bilgi verildikten 24 saat içinde ilgili yazı askıya alınır/yayını durdurulur/veritabanından kaldırılır.

1-B. Uygulanabilir yasaların izin verdiği son noktaya kadar, Mimari Medya, satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk kapsamına giren dolaylı garantiler de dâhil olmak üzere, ama bunlarla kısıtlı kalmayacak şekilde, açık ya da dolaylı her türlü garantiyi reddeder. Mimari Medya, web sitesindeki malzemelerin içerisinde bulunan işlevlerin kesintisiz ya da hatadan arınmış olacağının, sorunlu yanlarının giderileceğinin ya da veritabanının ve bunları erişilebilir kılan hizmet birimi de dâhil olmak üzere tüm yazılım, eklenti ve bileşenlerin virüslerden veya başka zararlı unsurlardan arınmış olduğu garantisini vermez.

1-C. Mimari Medya bu sitedeki ya da üçüncü şahıs sitelerindeki malzemelerin kullanımı ya da kullanım sonuçları konusunda, doğruluk, kesinlik, zamanındalık, güvenilirlik ya da başka açılardan hiçbir garanti vermez. Siz (Mimari Medya değil), bu hizmeti kullanmakla, gerekli bakım, tamirat ya da düzeltme masraflarının tümünü üstlenmeyi baştan kabul etmiş sayılırsınız.

2. Sorumluluğun Sınırlanması

2-A. İhmal de dâhil olmak üzere, ancak bununla da sınırlanmamak üzere, hiçbir koşulda, Mimari Medya; www.mimarimedya.com malzemelerinin kullanımından ya da kullanılamamasından kaynaklanabilecek doğrudan, dolaylı, rastlantısal, özel ya da sonuçların yol açabileceği hiçbir zarardan sorumlu değildir. Mimari Medya, hiçbir ticari amaç gütmediği için kullandığı her çeşit içerik, yalnızca ziyaretçileri bilgilendirme amaçlıdır. Hatalı kullanımda info@mimarimedya.com adresimize uyarı geçildiğinde 24 saat içinde hatalı içerik siteden kaldırılmaktadır.

2-B. Mimari Medya’yı kullanmakla, herhangi bir kullanıcının küçük düşürücü, haysiyet kırıcı, hakaret içeren, ya da yasal olmayan davranışlarından dolayı Mimari Medya’nın sorumlu tutulamayacağını baştan kabul etmiş sayılırsınız.

2-C. Eğer Mimari Medya malzemelerinden ya da Mimari Medya’nın herhangi bir şartından veya koşulundan hoşnut değilseniz, tek çözüm yolunuz, Mimari Medya’yı kullanmamaktır.

2- D. Hukuken ‘mücbir sebep’ sayılan tüm hallerde, Mimari Medya, işbu Sözleşme ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü tutulamaz. Bu ve bunun gibi durumlar, Mimari Medya için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Mimari Medya’dan herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. “Mücbir sebep” terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

3. Son Bulma

Bu anlaşma, Mimari Medya tarafından, herhangi bir anda, önceden uyarı yapılmaksızın bitirilinceye kadar geçerlidir. Son bulma durumunda, üye/abone girişi gerektiren alanlara erişme yetkiniz artık yoktur ve bu alanlardan ve siteden bilgisayarınıza indirdiğiniz malzemelerle ilgili size getirilen kısıtlamalar ve bu anlaşmada sayılan sorumlulukların reddi ve sınırlanması devam edecektir.

4. Gizlilik Haklarınız

Mimari Medya, gizlilik haklarınıza önem verdiği için, aşağıda belirtilen şu ilkelere uyar:

4-A. Bize, sizi kişisel olarak tanımlayan bilgi (“Kişisel Bilgi”) gerektiğinde bunu açıkça sorarız. Mimari Medya’yı işletirken size kısmi Kişisel Bilgi’lerinizi sorabilir ve/veya kullanabiliriz ve Mimari Medya’yı ve üçüncü parti hizmetlerin özellikleri hakkında size zaman zaman güncelleme gönderebiliriz.

4-B. Bilgisayarınızın web tarayıcı yazılımının (browser) dosyalarının içine ‘cookie’ adında bir dosya yerleştirebiliriz. Cookie’nin kendisi, hakkınızda Kişisel Bilgi içermese de, web sitesinin tarafınızdan nasıl kullanıldığı hakkında bilgilerle, siteye bilerek ve özellikle verdiğiniz bilgilerin, site tarafından ilişkilendirilmesini olanaklı kılar.

5. Yorumlar

5-A. Yapılan yorumlardaki kural ihlallerinde yorum ve/veya üye/abone engellenebilir.

5-B. Mimari Medya, yorum denetiminde İçerik Politikası‘daki ilkeleri göz önünde bulundurmaktadır.

5-C. Birey, kurum, kültür veya toplumları küçük düşürücü, küfür, aşağılama veya argo ifadelere izin verilmez.

5-D. Telif ve kopyalama hakkı ihlallerine izin verilmez.

5-E. Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşecek, milli haysiyeti ve değerleri karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek yorumlar engellenir.

5-F. Reklam veya tanıtım niteliğindeki paylaşımlar engellenir.

5-G. Her türlü yasal sorumluluk bu yorumları yazan şahıslara aittir.

6. Telif Hakları

6-A. Bu sözleşme, mimarimedya.com alan adı üstünden içerik sağlayıcısı olan Mimari Medya’nın barındırdığı tüm içerik ve eserlerin nasıl kullanılabileceğine dair bütün yasal mevzuatı ve hakları ibraz eder. Detaylı bilgi için tıklayınız

6-B. Mimari Medya (mimarimedya.com) sitesinde bulunan bir içeriğin, telif hakkınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız, info@mimarimedya.com adresimize e-posta yoluyla başvurarak a. bağlantı adresi (link), b. içeriğin telif hakkının size ait olduğu gösteren bilgi/belge/kanıt evraklarını gönderebilirsiniz. Söz konusu içerik editörlerimiz ve hukuk büromuz tarafından en kısa süre içinde incelenecek, gerekli görüldüğü taktirde içerik yayından kaldırılacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

7. Diğer

Bu anlaşma, T.C. yasalarına uygun olarak, hiçbir yasal tezata yer verilmeksizin yürütülecektir. Eğer bu anlaşmanın herhangi bir maddesi geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz durumdaysa, o halde söz konusu madde bu anlaşmadan çıkarılabilir sayılacak ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.

Kurumsal iletişim: info@mimarimedya.com


Mimari Medya