Hem Kayıkhane Hem Göl Evi…

  3 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Teksas’ta yaz günleri göl kenarını seven ve tekneyle tur atmaktan zevke alan kişilere hitap eden bir göl evi tasarlandı. Bu göl evi Austin Gölünün, dik eğimli kıyısında yer alıyor. Göl evi hem bir kayıkhaneyi hem de bir evi andırıyor. Böylece prefabrik göl evi teknelere kayıkhanelik yaparken kafa dinlemek ve tatil yapmak isteyenlere de ev sahipliği yapıyor.

  Tekne evinde doğal havalandırma mevcut. Teksas’ın oldukça sıcak havasından sıkılan ev sahiplerinin biraz nefes almasını sağlıyor. Ayrıca dinlenirken yüzebilecek yada tekne ile gezebileceksiniz. Göl evi 2 kattan oluşuyor. Adını gölün tam kenarına yapılmasından dolayı alan evin alt kısmı tamamen tekne park yeri olarak ayrılmış.

  Evin dış kısmında da oldukça başarılı çalışılmış. Dış cephe tamamen ahşaptan yapılmış. İç kısmının da beyaz olması uyumun bir simgesi olmuş. Göl evinin içerisinde küçük bir mutfak, tuvalet ve salon bulunuyor. Evin gölün tam kenarında olmasından dolayı ulaşım bir köprüden geçerek sağlanabiliyor. Köprü vadiyi geçmiş çelik kablolar ile gerilmiş asma köprü şeklinde. Yaklaşık olarak 1600 metre uzunluğunda olan patika yol, ziyaretçileri eve ve tekneye ulaştırıyor.

  Şehir hayatından bunalarak doğaya kaçmak üzere tasarlanmış minimalist binanın karşıdan görünüşü, yüzeyde dinlenen bir su patenci gibi suyun üstünde duruyormuş imajını veriyor.

  Göl evinin tasarımını Andersson Wise Architects yapmış. Kullanılan malzemeler ise tamamen yerel ve doğal. Prefabrik olarak inşa edilen ev suyun altında bulunan kaya içine sabitlenerek yerleştirilmiş.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya