”Hedef 18 metrekare!”

  10 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  ‘Uluslararası Çevresel Etki Değerlendirmesi Kongresi’ nde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar kişi başına düşen yeşil alanın artırılarak 18 metrekareye ulaşacağını ifade etti..”ÇED raporu verilerek bunlar yapılacak.

  Bunların çevresel etki değerlendirmesini düzenliyoruz ve kontrol edeceğiz” şeklinde konuşmasına devam eden Bayraktar bir çok çevrelerce bu konuda gerekli adımların atılmadığını da sözlerine ekledi..

  ayıyıöp

  Konuşmasına şu sözlerle devam etti : “Önümüzdeki 10 yıl içinde, Avrupa’yı yakalamış ve modern dünya standartlarının üzerine çıkmış bir Türkiye hedefliyoruz. Örnek olarak dünya standartlarında kişi başına, 8-12 metrekare yeşil alan düşerken, biz ülke olarak kentsel dönüşüm çalışmalarımızda, dünya standartlarının üzerinde, kişi başına 18 metrekare yeşil alan hedefliyoruz.”

   Editör Değerlendirmesi : Yeşil alanların korunmasını ve artırılmasını , en önemlisi de sağlıklı kentlerin sayısındaki artışı yasalarla ve yönetmeliklerle artıramazsınız!..İnsanlara yeşili koruma bilincini ve doğaya sahip olma tutkusunu ancak yapılacak çeşitli eğitim programlarıyla ve henüz ilkokul çağındaki çocuklara bu gibi güzellikleri öğretmeyle yola çıkılmalıdır.İnsanların bu sorumluluk bilinciyle hareket etmesi daha duyarlı bir toplum olma yolunda atılacak güzel bir adım olacaktır.   mimarimedya 

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya