Havada Duran Bulut Şeklindeki Hoparlör!

  8 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Tasarımcı Richard Clarkson, ilginç tasarımı ile insanların dikkatini çekmeyi başardı. Clarkson, konulduğu alandan sadece 1-2 santimetre yükseklikte salınan ve çalan müziğin ritmiyle ışıkları bir yanıp bir sönen bluetooth hoparlör bir fırtına bulutunu anımsatıyor.

  Proje tasarlanırken The Making Weather, Richard Clarkson ile Crealev birlikte çalışmışlar. Crealev, manyetik havada tutma teknolojisi ile ürün tasarımının üzerine özelleşmiş olan bir stüdyo. Ortak çalışma sonrasında yapılan projenin de bluetooth bulut hoparlör bir parçası olmuş.

  Bluetooth bulut hoparlörün bulut kısmı ile tabanı beyaz polyester liflerden yapılmış. Bulutun içerisine gömülmüş olan manyetik bileşenlerin sayesinde nereye koyulmuşsa o zeminden birkaç santimetre kadar üste yani havada duruyor.

  Tasarımcıya göre bulutun dairesel hareket kabiliyeti var. Bu nedenle de içerisinde olan bobinlerin hafifçe hareket etmesi ile gerçekçi atmosferik bir etki yaratılmış oluyor. Ayrıca bulutun içerisinde bulunan sese duyarlı olan LED ışıklar ise, müzik ile uyum içinde değişiyor ve arada meydana gelen ışık efektleri ile yağmur bulutundaki şimşek çakması durumunu taklit etmiş oluyor.

  Tasarımı henüz prototip aşamasında olan tasarım bulutun üzerinde durmuş olduğu taban bir prize bağlı olmak zorunda, fakat iç kısmında bluetooth hoparlör ile sese duyarlı olan LED ışıklar olan bulut şarj edilebilir pillerle çalışıyor.

  Richard Clarkson bu tasarımından daha önce de bulut şeklinde bir interaktif lamba (Interactive Cloud Lamp) tasarlamıştı.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya