Güney Afrika’da Bir Villa

  7 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Mosi Evi’nin projesi Johannesburg’da Nico van der Meulen Architects’a ait. Bu ev tek katlı fakat oldukça yaygın. Mimarlar 1950 yılından kalmış olan evin yeniden tasarımını yaparak eski ev konumundan çıkarıp zamansız ve modern bir çizgiye büründürmeyi başarmışlar. Mevcut olan tüm yatak odalarını tek bir katta buluşturmak için eski binanın yan taraflarına eklemeler yaparak daha yaygın bir görünüş elde etmişler. Daha ilerde 2. Kat ihtiyacının olabilmesi ihtimali de düşünülerek evin bazı mekânların çatı kısımlarını dikey bir genişleme olabilecek şekilde düz çatı şeklinde tasarlamışlar.

  Evin yüksek tavanlı bölümlerinde duvarların bittiği kısımlara ekstra pencereler koyup binanın olabildiğince doğal ışıktan fazla yaralanabilmesini sağlamışlar.

  Eski evin yenilenme sonucunda, eve gelen misafirler tarafından kullanılacak alanlarla ev sahiplerinin kendilerine özel alanları birbirinden tamamen ayrılmış ve ortadaki havuz bu iki alanın sınırını belirlemiş.

  Evin cephelerinde kullanılmış olan tüm pencereler bahçe ile evi bir arada tutabilmek için kayar ve katlanabilir sistemli olan kanatlarla sağlanmış. Ayrıca geniş pencereler odalarda doğal havalandırmaya da oldukça yardımcı olmakta.

  Geniş mekanlar nötr bir renk paleti kullanılmış ve dekoru da bu renk tonlarında yapılmış. Özel seçilmiş olan mobilyalar ile bazı sanat eserleri aralara serpiştirilmiş ve böylece mekân hareketlenmiş.

  Evin odaları aralarına camlı ve oldukça modern şömineler yerleştirilmiş böylece odalarda bütünlük sağlanırken, oldukça hoş bir görüntüde ortaya çıkmış.

  Kategori:
  Haber · Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya