Güneş Çatı…

  7 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Hem enerji üretecek hem de çatı kaplaması amacı ile kullanılması tasarlanan güneş enerjisi çatısı tanıtıldı. Mimari ile uyumlu olan bu çatı oldukça ilgi çekti.

  Solar Roof yani Güneş Çatı güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviriyor ve Güneş Çatı ile entegre olan Tesla ev bataryası olan Powerwall, gece kullanmak üzere gün boyu enerji topluyor.

  Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk, Tesla’nın Güneş Çatı’sını ile yeni Tesla Enerji ürünlerini, Los Angeles’ta bulunan Universal Studio’larındaki bir banliyö evine monte edip tanıtımını yaptılar.

  Tanıtım sunumunda, Elon Musk geleneksel kiremitten, modern Toskana kiremitine kadar, cam güneş panelleri ile inşa edilmiş olan daha önce görmüş olduğumuz güneş panellerine hiç benzemeyen, farklı farklı solar çatı tasarımlarını sergileyerek tanıttı.

  Tesla ile SolarCity’nin Güneş Çatı’sı dayanıklı, güzel ve aynı zamanda görünmez olan fotovoltaik hücreler ile yenilenebilir enerji üretimi yapıyor. Güneş enerjisi kiremitleri oldukça dayanıklı aynı zamanda da uzun ömürlü temperli camdan dört farklı çeşit olarak imal ediliyor.

  Güneş Çatı , yapının estetiğini cam kaplama malzemeleri ile içine gizlenmiş olan yüksek verimli fotovoltaik hücreler tamalamaktadır. Güneş çatıda, Dokulu Cam, Kayrak Cam, Toskana Cam ile Pürüzsüz Cam kaplama kullanılmış.

  Güneş Çatı, Tesla Powerwall batarya ile kombine edildiği zaman tüm ev için gerekli olacak %100 yenilenebilir enerji üretimi sağlar. Evler sürdürülebilir enerji üretip bu enerjide depolayan Güneş Çatı ile beraber, gece bile %100 yenilenebilir enerji kullanabilir.

  Kategori:
  Tasarımlar

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya