Genç Odası Perde Modelleri

3 sene önce yazıldı. Yazar:

Şüphesiz hayatta en değer verdiğimiz şey çocuklarımızdır. Bu sebeple çocuklarımızın günlerini mutlu ve güzel bir şekilde geçirmelerini güzel bir alanla sağlamak isteriz. Kaldıkları odanın atmosferi bu noktada büyük önem taşımaktadır. Günlerinin güzel geçmesi buna bağlıyken doğru tercih için araştırmalar yapmak gerektiği gözler önünde. Odalarının düzeni en çok güzel bir perdeyle sağlanmaktadır, bunu unutmamak gerekiyor. Güzel, kullanışlı ve düzenli bir görünüme sahip perdeler odayı her zaman planlı tutacaktır. Bu perdeler evimiz için bu kadar önem taşıyorsa genç odaları için nasıl bir perde tercih etmeliyiz?

Her zaman çocuklarımızın isteklerine uygun ortamlar oluşturmayı ihmal etmedik. Bu noktada da onların tercihlerinden oluşan en doğru perdeyi seçmeyi ihmal etmeyelim. Peki nedir bu en doğru perde? En kullanışlı perde her zaman en doğru perde midir? Çocuk odası denilince akla gelen cıvıl cıvıl renkler genç odaları için de geçerli midir?

Son yıllarda kullanışlılığı sebebiyle kendi kendini temizleyen perdeler ön planda. Stor perdeler hem günümüz modasına hem de kullanım açısından insanları mutlu ediyor. Ama biz stor perdenin yalnızca güneşlik kısmını kullanmanızı öneririz. Eğer alanınız darsa ve bu alanı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız yalnızca stor perde kullanmanızı öneririz. Ama eğer uçuşan tüller için alanınız uygun ise tül perde tercih edebilirsiniz. Eğer perdeyi kullanacağınız duvar yalnızca perde bulunduruyorsa duvarı doldurmak adına fon perde kullanabilirsiniz ancak çok tavsiye etmemekteyiz. Hele ki ufak bir odanız varsa kesinlikle fon perde kullanarak odanızı kutu boyutlarına düşürmeyin. Çünkü çocuklarımız için ferah bir ortamı yakalamak hepimizin asıl amacı.

Oldukça renkli kumaşlardan ve desenlerden oluşan perdeler seçmek ilk bir kaç gün göze hitap edecek olsa da sonraki zamanlarda göz yorucu bir etkiye sahip olacağından odanızda sağlamak istediğiniz hareketliliği perdeniz ile yapmamanızı öneririz. Çünkü perde odalar için büyük önem taşımaktadır. Parlak olmadığı sürece renkli ürünler kullanmak her zaman uygun olacaktır.

Zamanın modası yazılı ve şehirli perdeler artık eski havasını kaybetti. Buradan yola çıkarak aslında artık daha düz ya da doğal desenleri olan perdeler tercih etmemiz gerektiğini anlıyoruz.

Genç odalarında kullanacağınız perdeler ile sağlamak istediğiniz düzeni ve havayı yakalayabileceğinizi unutmayın.

Kategori:
Dekorasyon · Ev Tekstili

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Medya