Genç Mimarlar Konferansı, Tasarım Öyküleri Etkinliği’nden Notlar

  9 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Türk Ytong, İstanbul Serbest Mimarlar Derneği tarafından düzenlenen ‘Genç Mimarlar Konferansı, Tasarım Öyküleri’ etkinliğine destek oldu.

  Yapı malzeme sektörünün dinamik ve yenilikçi kuruluşu Türk Ytong desteğiyle İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD) tarafından düzenlenen ‘Genç Mimarlar Konferansı, Tasarım Öyküleri’ etkinliği, Yapı-Endüstri Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleşti. Altı ülkeden genç mimarları bir araya getiren konferansta, ofislerinin kuruluşundan başlayarak, karşılaştıkları zorluklar ve mesleki dönüm noktaları paylaşıldı.

  Türkiye ve dünyadan genç mimarların deneyimlerini paylaşması amacıyla, Türk Ytong sponsorluğunda İstanbulSMD tarafından düzenlenen konferansta; Almanya’dan Frank Eittorf, İtalya’dan Tomas Ghisellini, Fransa’dan Nicolas Letschert, İngiltere’den Anna Liu ve Çin’den Linshou Wu’nun yanı sıra, Türkiye’den Alişan Çırakoğlu ve Ali Hızıroğlu konuşmacı olarak yer aldı. XXI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hülya Ertaş moderatörlüğündeki konferans, samimi bir ortamda yuvarlak masa formatında gerçekleşti.

  İstanbulSMD Başkanı Prof. Dr. Ertun Hızıroğlu açılış konuşmasında, etkinliğe katılan Türk ve yabancı mimarlara ”Hoş geldiniz” diyerek, konferansı destekleyen Türk Ytong’a teşekkür etti. Genç Mimarlar Konferansı’nın İstanbulSMD Konferans Dizisi’nin ikinci etkinliği olduğunu hatırlatan Hızıroğlu, üçüncü konferansın ‘sinema-mimarlık-müzik’ temasıyla ekim ayında gerçekleşeceğini duyurdu.

  Kategori:
  Haber

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya