Fular Takmakla Entel Olunmuyor!

  8 sene önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Geçen gün başımdan geçen iğrenç ve sinir bozucu bir tecrubemi sizinle paylaşayım..Hazır bayram öncesi tüm çalışanlar gibi hummalı bir çalışma periyoduna istinaden işleri bayram ertesine sarkıtmamak için mini bir hızlandırılmış iş bitirme seansı yapmaya karar verdim.

  Tasarımını yapmam gereken 1 adet mekan var.Ben 3 farklı alternatifle çıktım müşterinin karşısına.O kadar efor ve emeğin boşa çıkacağını tahmin etsem açıkçası hiç yorulmazdım bu kadar.Neyse egonun tavan yaptığı bir insan profilinden bahsediyorum yani değerli dostlar.Konuşma tarzından  , istek ve eleştirilerinden tutun giyim tarzı bile karamsar düşünceler yaratmaya yetiyordu kafamda.Yani ne bileyim yüzüne bakınca bile bir nefret duygusu hakim oluyordu kafamda.Bu gibi duygulara devamlı sahip olabilecek biri olmadığımı zaten blogumu takip eden biriyseniz az çok anlarsınız.En son askerde devrem olan bir hıyartoya bu duyguları beslemiştim 🙂 .

  Mimarlık hani duygulardan ve öznellikten arınmış yaşamın merkezine cuk diye oturmuş optimum çözümler üreten bir meslekti?

  Birden ben egosu ağır basıp tasarımlarım üzerinde yoğun baskılar ve bir nevi mobbing sayılabilecek bu davranışlar yüreğimi kabarttı ve enteresan şekilde sessiz kalmayı tercih ettim.

  Biliyorum isim ve şahıslardan bağımsız yazdığım bu yazıda pek birşey anlamadınız.Bu daha güzel benim açımdan..Ne olur ne olmaz müşteri her yerde haklıdır ne de olsa 🙂

  Her ay mimarimedya.com ‘u ziyaret eden 15 bin kişiden birisi belkide kendileridir heralde..Ya da böyle düşünerek hareket etmem lazım.Hiç mahkeme cart curt uğraşacak kafada değilim şu sıralar zaten :/ ..

    Mesleğimizi hevesle yapmamızı engelleyen !

  Bilinçli veya bilinçsiz , kırıcı konuşmalar ve süper – ultra – üst düzey yıkıcı eleştirilerle biz mimarları bombardımana tutan herkese nefret ve iyi dileklerimi iletmeyi borç bilirim 🙂

   

  Neyse esas konumuza dönecek olursak , bayram öncesi hiçte güzel bir görüşme olmadığını belirterek sözüme devam edeyim.Sevgili artist hanımefendideki davranışların ne denli olumsuz , ne denli yıkıcı ne denli suratsız yaklaşımları barındırdığını söylersen söyleyeyim emin olun hiç inanmazsınız.Çünkü bir insan bu kadar kendi meslektaşına yıkıcı olabilir, bu kadar aşağılayıcı ve bu kadar efor sarfettirici olabilirdi.Ben yaptıkları şeyleri insanın önce düşünmesi gerekir diye düşünenlerdenim.

  Mümkün olduğunca kimseleri kırmamaya ve incitmemeye özen gösteren yapıdayım.Ama ben ne kadar böyle oldukça insanlar bazı şeyleri suistimal etmek için ellerinden geleni yapmaktalar..

  Eminim benzeri şeyleri yaşayan meslektaşlarımızda vardır..

  Sizde içinizden gelenleri mimarmuratercelebi@gmail.com adresime mail olarak atarsanız mimarimedya.com da 15 bin kişiyle paylaşabiliriz..Haydi eyvallah..Bayramda yazamayabilirim hepinizin bayramını şimdiden tebrik ediyorum..Nice bayramlara..

  Kategori:
  Makale

  Cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir