Ev Temizliğini Kolaylaştıran Dekorasyon Önerileri

  3 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Evimizin dekorasyonunu hem kullanım hem temizlik açısından çok fazla önemsiyoruz. Bunun için çoğunlukla kolay temizlenebilir ya da çok fazla toz tutmayan diyebileceğimiz ürünleri almaya çalışıyoruz. Hayatı kolaylaştıran pratik ürünler bakarak, evimizi bu pratik ürünlerle dizayn etmek istiyoruz. Peki, bu konu hakkında yeteri kadar bilgi sahibi miyiz? Hangi ürünlerin temizlik konusunda bize sıkıntı oluşturmayacağını ve kullanımın pratik olduğunu biliyor muyuz? Bu ürünlerin nasıl dekore edilmesi gerektiğini biliyor muyuz? Cevabımız hayır ise sorularınıza cevap almak adına çok doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizinle ev temizliğini kolaylaştıran dekorasyonun ufak detaylarını ve ipuçlarını paylaşacağız. Bu yazıyı okuduktan sonra sırf temizliği kolay olacak diye istemediğiniz eşyaları, kullanmak zorunda kalmayacaksınız. Aksine, eviniz tamamen sizin zevkinizi yansıtacak. Ev yaşamımızı kolaylaştırmak için adım adım gidelim. İlk adımımız dağınıklıktan kurtulmak olacak.

  Evdeki Dağınık Görünümden Nasıl Kurtulabiliriz?

  Bu konuda hepimizin aklına toparlayıcı sepetler, kutular ve dolaplar gelir. Öncelikle evimizin karmaşa içinde olması ve dağınıklıktan kurtulamaması bize zorlu temizlik günleri olarak geri dönecektir. İster ev hanımı olsun isterse de aktif çalışma hayatı içinde olsun, kadınlar için temizlik oldukça önemli ve zor bir iş. Zaten zor olan bu iş, dağınıklık işin içine girince içinden çıkılmaz bir hal alabilir. O zaman buna sebebiyet veren eşyaları kullanışlı bir dolaba, kutuya yahut da sepetlere hapsetmekle işe başlayabiliriz. Kullandığımız saklama kutuları ve sepetler derli toplu bir görünümün yanında evimize farklı bir hava katacaktır.

  Az Bazen Çoktur Anlayışı ile Ev Dekorasyonu

  Zaman hızla akıyor ve gün geçtikçe gelişen teknoloji ile birlikte bir sürü yeni şey çıkıyor. Bir de alışveriş yapmayı ve fazla eşyaya sahip olmayı o kadar çok seviyoruz ki fark etmeden evi gereksiz eşyalarla dolduruyoruz. Hâlbuki hayatı kolaylaştıran ürünler kullanarak, çok daha fazla kullanım alanı oluşturabiliriz. Hem de ev temizliğinde işimizi kolaylaştırmış oluruz. Sadece ihtiyacımız olanları satın alıp, gereksiz tüm fazlalıklardan kurtulmamızı öğütleyen minimalizmin peşinden gidebiliriz. Böylece aslında evimizdeki eşyaların ne kadar azını kullandığımızı fark edebiliriz. Aynı zamanda çok fazla gereksiz eşya ile yaşadığımızı da.

  Neden Kolay Yıkanabilecek Ürünleri Tercih Etmiyoruz?

  Kolay yıkanabilecek ürünler derken, perde yıkama bahsetmiyoruz. Ama evinize aldığınız ve en çok kullanacağınız ürünlerin daima temiz durması gerekir. Bu sebeptendir ki en çok kullandığımız halı ve kilimlerinizin kolay yıkanabilir olmasına dikkat edin deriz. Tüm gün üzerine bastığımız halılarımız kirlenmeye çok müsait. Uzun süre temizlenememesi de sağlık açısından tehlike oluşturabilir. Sadece halılar da değil oturma salonumuzda bulunan koltukların da temiz olması önemli. Tam da bu noktada yine yıkaması kolay olan koltuk örtülerinden yardım alabiliriz. Özellikle küçük bir çocuğunuz ya da evcil hayvanınız varsa koltuk örtüsü tam size göre.

  Ev Temizliğinde Beyaz Eşyalar

  Temizlik konusunda hayatı kolaylaştıran teknolojik ürünler denilince dikkatimizi evde en çok kullandığımız beyaz eşyalar çekiyor. Peki, beyaz eşya seçimi neden önemli ve temizlikle ne ilgisi var? Esasında bu hususun temizlikle çok büyük ilgisi var. Çünkü beyaz eşyaları aldığımız gün, evde belli bir yere koyuyoruz ve yerini çok da fazla değiştiremiyoruz. Çok fazla yerinden oynatamadığımız için durdukları yerde toz biriktirebilirler ve temizliği zor olur. Burada çözüm çok basit: Ankastre. Yani evinizdeki beyaz eşyaların yerini alan ve tamamen ürünün ölçüsünde olan yerlere konulan ankastre eşyalar, size oldukça kolaylık sağlar.

  Kategori:
  Dekorasyon

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya