Ev Dekorasyonunda Parke Seçimi

  6 yıl önce yazıldı. Yazar:
  Abone Ol :  

  Ev dekorasyonunda özen gösterilmesi gereken ayrıntıların başında parke seçimi geliyor. İç mekânların vazgeçilmez yer kaplama malzemesi olan ürünler; malzemeleri, renkleri ve modelleri ile pek çok seçenek sunuyor.

  Seçtiğiniz Ürün Ev Dekorasyonuyla Uyumlu Olmalı

  Kalıcı, doğal ve dayanıklı bir ürün olan parke bilinçli bakımla yıllar boyu kullanılabilen bir yüzey malzemesi olarak öne çıkıyor. Renk ve model seçimi yaparken ürünün özellikleri ve hangi zeminler için uyumlu olduğu konusunda da bilgi edinmek gerekiyor. Çünkü mutfaklarda kullanılan malzemeyle salonda kullanılan malzeme farklı nitelikler taşıyor. Ürün seçimlerinizi üretici firmanın yetkililerinden alacağınız bilgilerle daha sağlıklı biçimde yapabilirsiniz. Geniş salonların dekorasyonu ise tercih edilen duvar renginden şömine stiline, mobilyalardan aksesuarlara ve yer döşeme malzemesine kadar her konuda uyumlu bir sonuç elde etmek için büyük özen gerektiriyor.

  Ahşap Zemin Kaplama Malzemelerinin Çeşitleri

  Ürünler, kullanılan ağacın yapısal özelliklerine ve dayanırlık ölçüsüne göre çeşitlilik gösteriyor. Modern ya da geleneksel tarza ait alternatif ürünlerle size en uygun dekorasyon tarzını oluşturabilirsiniz. Lüks ve gösterişli salonların yer kaplamaları için laminat parke koleksiyonları çok hoş seçenekler sunuyor. Tasarımcıların oluşturdukları bu ürünler, özel dekor kâğıtlarının dijital baskı ile üretilmiş butik ürünleri olarak salonlara ayrıcalık katıyor.

  Geleneksel Tarzın Vazgeçilmez Seçimi Masif Parke

  Masif parke % 100 doğal, uzun ömürlü ve tamamen ağaçtan yapılan bir yer döşemesi olarak ahşabın tam dokusunu ve rengini taşıyor. Özellikle klasik tarzda döşenmiş salonlara dekoratif bir görünüm sunuyor. Masif ahşap ağırlıklı mobilyalar ve taş şöminelerle büyük bir uyum sağlıyor. Klasik bir salon düşlüyorsanız meşe, gürgen, gül ağacı, diş budak gibi sert ağaçlardan elde edilen bu yer döşemesi çeşidini tercih edebilirsiniz.

  Lamine parke ise masif çeşidin bir alternatifi olarak üretiliyor. Teknolojik bir ürün olma özelliği taşıyor Birbirine yapıştırılmış birkaç ahşap tabakanın üzerine, kaliteli ağaçtan bir kaplama yapılıyor ve şık bir ürün elde ediliyor. Çok dayanıklı olan bu çeşidi seçtiğinizde, üst kısım kaplama kalınlığının 2 mm olmasına özen göstermelisiniz. Günümüzde kullanımı çok yaygın bir seçenek olarak tercih görüyor.

  Ev Dekorasyonunda Laminat Parke Öne Çıkıyor

  Kolay kullanım özelliğiyle son yılların en çok tercih edilen seçeneği laminat parke oluyor. 1950’lerde üretimi başlayan bu çeşit günümüzde sıklıkla kullanılıyor. Uygun fiyat seçenekleri ve uygulama kolaylığı, onu daha da cazip hale getiriyor. Tüm odalarda rahat kullanım olanağı sunuyor. Geniş renk seçenekleriyle değişik zevklere hitap ediyor. Akçaağaç, kayın ağacı gibi açık tonlar sunan seçeneklerin yanında, kiraz ve maun ağacı gibi kırmızı tonlar sunan seçenekleri de bulunuyor.

  Ev dekorasyonunuza uygun parke ihtiyaçlarınızı, cazip fiyat seçenekleriyle seçeneğiyle www.parkesepeti.com adresinden satın alabilir, hayallarinizdeki yer döşemesine kolayca ulaşabilirsiniz.

  Kategori:
  Dekorasyon

  Cevap yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Mimari Medya