Sessiz Meditasyon için Orman Kabinleri Tasarımı Yarışması

2 sene önce yazıldı. Yazar:

Tarih/Saat
Tarih(ler) - 04/08/2018 - 23/10/2018


Mimari yarışma Bee Breeders tarafından organize edilmekte olup, sürdürülebilirliğin ön planda olduğu ve sessiz bir meditasyon sağlayan orman kabinlerinin tasarlanması amaçlanmıştır. Tasarım yarışmasına son katılım tarihi 23 Ekim 2018.

YARIŞMANIN TEMASI

Konsantrasyonu arttırmak ve zihni sakinleştirmek nedeniyle kullanılan sessiz meditasyon yöntemleri, genelde Vipassana olarak adlandırılmakta olup nesneleri, olduğu gibi görüntülemek anlamına gelmektedir. Hem ödüllendirici, hem de zorlayıcı olabilen bu tip meditasyon yöntemi, teknolojiden, sözlü iletişimden ve hatta göz temasından kaçınarak zihinsel bir güç ve büyük bir bağlılık ve gerektirir. Bununla beraber, bu yöntem, derin ve yaşamı değiştiren bir tecrübe de olabilmektedir.

Sessiz Meditasyon Orman Kabinleri, Letonya Riga’da Ozolini Teamakers işbirliği ile Brigita ve Dima Lukini çifti tarafından yönetilmektedir. Günlük yaşamı, bitkisel otlar ve çay yapımları hakkında deneyimler ve bilgiler ile besleyen çift, şehir sakinlerine bitkisel çay karışımları sunar. Ozolini çalışanları, kırsal bölgede doğa ile bağlantı kurmaya çalışır ve meditasyon yapmak isteyen, deneyimlerini yansıtmaya çalışan, vahşi doğanın içine çekilen insanlara kapılarını açar.

YARIŞMANIN AMACI

Yarışma katılımcılarından, ormanda, herhangi bir sayıda, noktada çoğalabilen kabinler için tasarımlar üretmeleri istenir. Tasarlanacak olan bu kabinlerin asıl amacı, misafirlerine, sessiz bir meditasyon keyfi yaşatıp, duydukları tek sesin ise sadece doğa olabilmesini sağlamaktır. Sessiz Meditasyon Kabinleri, sadece tek bir insanı barındırmalı ve insanlara, temel yaşam koşullarını sunabilmelidir.

Yarışmanın katılımcıları, inşaat sürecinde, Sessiz Meditasyon Orman Kabinleri tasarımlarında uygun maliyetli ve çevre dostu yapı tekniklerine odaklanmalıdır. Letonya’nın Avrupa’nın en yeşil ülkelerinden biri olarak nam kazandığı gibi, tasarlanan yapının da yeşil bina uygulamaları için bölgesel bir model olma potansiyeli olmalıdır.

KATILIM KOŞULU

Yarışma herkese açık olmasıyla beraber profesyonel nitelik gerektirmemektedir. Tasarım önerileri bireysel ya da ekipler tarafından geliştirilebilir (Ekipler, en çok 4 takım üyesinden oluşmalıdır).

YARIŞMANIN DİLİ

İngilizce

Katılımcılar tarafından sunulan tüm bilgilerin İngilizce olması gerekmektedir.

YARIŞMA TAKVİMİ

Başvuru İçin Son Katılım Tarihi: 23 – Ekim – 2018

Proje Teslimi İçin Son Tarih: 19 – Kasım – 2018 (23:59, GMT+0)

Kazananların Duyurulması: 18 – Aralık – 2018

YARIŞMA ÖDÜLLERİ

Birincilik Ödülü: 3.000 dolar ve başarı sertifikası
İkincilik Ödülü: 1.500 dolar ve başarı sertifikası
Üçüncülük Ödülü: 500 dolar ve başarı sertifikası
BB Öğrenci Ödülü: 500 dolar ve başarı sertifikası
BB Yeşil Ödülü: 500 dolar ve başarı sertifikası
6 adet mansiyon _projenin uluslararası mimarlık ve tasarım dergilerinde yayını ve başarı sertifikası.

JÜRİ PANELİ

Yarışmacılar ya da temsilciler, hiçbir nedenle, aşağıda listelenen jüri üyeleriyle iletişime geçemez. Jüri üyeleri ile iletişime geçmeye çalışan katılımcılar, yarışmadan diskalifiye edilir.

Yarışma ile tüm iletişim, sadece Bee Breeders personelleri ile yapılması gerekmektedir. Sorular için hello@beebreeders.com e-posta adresinden Bee Breeders personelleri ile iletişim sağlayabilirsiniz.

JÜRİ ÜYELERİ

Jüri üyelerinin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

ÖN KAYIT BİLGİLERİ

Ön Kayıt: 23 Haziran- 03 Ağustos 2018

KAYIT ÜCRETLERİ

Mimarlar: 120 Amerikan doları

Öğrenciler: 100 Amerikan doları

SON KAYIT BİLGİLERİ

Son Kayıt: 04 Ağustos- 23 Ekim 2018

KAYIT ÜCRETLERİ

Mimarlar: 140 Amerikan doları

Öğrenciler: 120 Amerikan doları

Detaylar için:

https://beebreeders.com/

https://silentcabins.beebreeders.com/

https://www.facebook.com/bbcompetitions/

Etkinlik Etiketleri

Bee Breeders Mimari Yarışma Organizasyonu, meditasyon, Micro Mekanlar, orman kabinleri tasarımı

Kategoriler

Map Unavailable

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mimari Medya